Chcete si zazpívat na jevišti Státní opery v Praze a vyzkoušet si velké jeviště v jednom z nejkrásnějších divadel Evropy? Je – li vám do pětatřiceti let, pak neváhejte s přihláškou na Burzu mladých zpěváků, kterou jako každoročně pořádá Jednota hudebního divadla ve spolupráci se Státní operou v Praze. Letos se zmíněná akce koná v pondělí 19. dubna od 9:00 a přihlášky je nutno zaslat do 11. dubna tohoto roku.

Nejedná se přitom o klasickou pěveckou soutěž, ale o prezentaci mladých operních, operetních nebo koncertních pěvců před zástupci divadel a hudebních agentur. V průběhu Burzy probíhají osobní konzultace s předními českými pěveckými a pedagogickými osobnostmi. Několika vybraným účastníkům nabídne Jednota hudebního divadla malé koncertní turné po České republice. Zúčastnit se může každý zpěvák do 35 let, bez ohledu na to, zda má či nemá pěvecké vzdělání. Může použít vlastní rekvizity, kostýmy, případně vystoupit společně s dalším pěvcem. Korepetitor je na celý den zajištěn, lze ale vystoupit i s vlastním korepetitorem. Každý účastník si připraví tři ukázky, které uvede do přihlášky. Minimálně vstupní ukázka musí být z klasického operního nebo operetního repertoáru (v maximální délce 6 minut), další mohou být i z koncertní nebo muzikálové produkce . Každému účastníkovi bude umožněno vystoupení s první ukázkou, odborné auditorium si poté může vyžádat další z předem uvedené nabídky.
FORMULÁŘ PŘIHLÁŠKY A PODROBNÉ INSTRUKCE NALEZNETE NA WEBOVÉ ADRESE: www.divadlo.cz/jhd/cz/burza/burza2010.htm

Nikdo z mladých pěvců by neměl propásnout šanci prezentovat se na jednom místě před šéfy většiny operních domů České republiky, divadelními managery a hudebními publicisty. Připomínáme, že celá řada loňských i předloňských účastníků získala významné role na mnoha scénách, například v Divadle J.K. Tyla v Plzni, Moravském divadle v Olomouci, NDM v Ostravě, v samotné Státní opeře i v severočeských operních souborech v Ústí nad Labem a Liberci. Za všechny můžeme jmenovat alespoň Jakuba Pustinu, Věru Likérovou, Michaelu Kapustovou, Lucii Silkenovou, Olgu Jelínkovou nebo Josefa Škarku, kteří účinkují v několika inscenacích v operních domech napříč celou republikou.

Foto: Státní opera Praha