Přestože stávající divadelní sezona je v plném proudu, všechny scény již plánují program té následující – 2010/11. Dnes na tiskové konferenci představilo své smělé plány Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, které od začátku roku vede režisér Jiří Nekvasil. V žánru muzikálu a operety se diváci mohou těšit na českou premiéru světového muzikálu Marguerite, klasickou operetu Rudolfa Frimla Rose Marie, hudební komedii s hudbou George Gershwina Pardon My English, v koprodukci s Městským divadlem v Brně na letos odložený projekt Čarodějek z Eastwicku a další klasickou operetu, Offenbachova Orfea v podsvětí, kterého ovšem nastuduje soubor opery.

ROSE MARIE – premiéra 7. října 2010
Soubor operety diváky na počátku sezóny pozve na Divoký západ, do Skalistých hor mezi zlatokopy, kde se odehrává příběh krásné Rose Marie a dobrodruha Jima Kenyona v operetě Rudolfa Frimla Rose Marie. Toto dílo mělo svou světovou premiéru v roce 1924 v Imperial Theatre na Broadwayi, dočkalo se 557 repríz a stalo se nesmírně populární v celém světě, Frimlovu rodnou zemi samozřejmě nevyjímaje.

MARGUERITE – premiéra 2. prosince 2010
Nový muzikál hudebního skladatele Michela Legranda a s libretem autorů slavných Bídníků Alaina Boublila a Claude-Michela Schönberga uvede ostravská scéna jako třetí na světě. Dílo se zatím hrálo jen v Londýně a v Japonsku, takže se můžeme těšit na muzikálovou událost roku. Děj se odehrává ve vysoké společnosti v prostředí luxusních pařížských salónů. Vypráví příběh slavné šansonové zpěvačky, milenky německého generála, která se zamiluje do mladého hudebníka zapleteného do odbojového hnutí. Vrcholný romantický příběh se odvíjí v Paříži na pozadí II. světové války.

PARDON MY ENGLISH – premiéra 3. března 2011
Komedie plná gagů a slovního humoru spolu s nádhernou hudbou – toto spojení přináší muzikál populárního hudebního skladateleGeorge Gershwina PARDON MY ENGLISH. Jeho děj se odehrává v Drážďanech v době prohibice. Celou řadou komických zápletek graduje v situačním a ironickém humoru až na hranici absurdity.

ČARODĚJKY Z EASTWICKU – premiéra 19. května 2011
Muzikál s humorným nadhledem vypráví příběhy tří zoufalých a znuděných žen, které se rozhodnou přičarovat si muže dle svých představ, po všech stránkách dokonalého. Ten jim skutečně přijde do cesty – ovšem v podobě ďábla. NDM přinese výborné scénické zpracování titulu, který je mnohým divákům znám z filmového zpracování s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Superúspěšnou českou premiéru si Čarodějky odbyly v Městském divadle v Brně v roce 2007, kde plní sál Hudební scény dodnes.

ORFEUS V PODSVĚTÍ – premiéra 24. února 2011 (nastuduje soubor opery)
Klasický titul z pera krále pařížské operety Jacquese Offenbacha uvádí často z důvodu náročnosti hudebních partů operní soubory – nejinak tomu bude i v Ostravě, kde by měla politická satira na pozadí příběhu ze staré mytologie ožít v plném lesku.

Všechny operetní a muzikálové tituly zazní v Divadla Jiřího Myrona, s výjimkou zmíněného Orfea, který bude uveden na scéně Dvořákova divadla. V repertoáru nadále zůstávají úspěšné inscenace této sezóny, jimiž budou HELLO, DOLLY! Jerryho Hermana a Michaela Stewarta, NETOPÝR Johanna Strausse, ZVONÍK U MATKY BOŽÍ Daniela Fikejze a Michaela Taranta podle románu Victora Huga a MAMZELLE NITOUCHE z pera Florimonda Hervé.

V článku je využita část tiskové zprávy Národního divadla moravskoslezského Ostrava.

Autorem loga k muzikálu Marguerite je Aleš Valášek.