Pražská muzikálová divadla Broadway a Hybernia, sídlící pod producentským domem Oldřicha Lichtenberga, zahájila v sobotu 4. září novou divadelní sezonu s letopočtem 2010/11. Hvězdy obou divadel si tradičně zasportovaly v areálu průhonického Club hotelu s přítomnými přáteli a novináři. Letos se soutěžilo v tenisu, bowlingu, squashi, fotbale, stolním tenisu či badmintonu. Herci, zpěváci a inscenátoři si většinou přišli užít babího léta i se svými rodinami nebo přítelkyněmi. Michal David s manželkou například uvedli do společnosti svého vnuka Samuela, nechyběla Ilona Csáková s malým Danielem, Roman Vojtek s rodinou, Petr Janda s dcerou Anežkou nebo Richard Genzer s manželkou Lídou Finkovou a oběma dětmi. Nový přírůstek do rodiny vyvenčil i Josef Vojtek s manželkou Jovankou. A to doslova. Jedná se totiž o psa, kterého koupila Jovanka Pepovi jako překvapení. Pepa sám přiznává, že byl v tak velkém šoku, že hodinu nemluvil a málem dostal infarkt. Dnes už Vildu samozřejmě bezmezně miluje…

Kromě muzikálových hvězd na odpolední párty dorazila také Ivanka Gottová s malou Nelly Sofií a Vendula Svobodová, které producenti Oldřich Lichtenberg a Michal David předali šek pro její nadaci KAPKA NADĚJE. V samém závěru akce proběhlo vyhlášení vítězů jednotlivých sportovních klání, kterým trofeje předala zpěvačka Ilona Csáková.

A co divadla Broadway a Hybernia letos pro své diváky chystají?
V Hybernii se začíná hrát 17. září. Po prázdninové pauze se na jeviště vrací rodinný muzikál Zdeňka Bartáka a Petra Markova Baron Prášil. Ten 2. prosince vystřídá v obnovené premiéře slavný Dracula a o měsíc později, 7. ledna 2011, Tři mušketýři Michala Davida. Od 25. února se bude na scéně Hybernie hrát klasický americký muzikál Hello, Dolly! a ve stádiu prvních příprav je také nový projekt Lady Carneval s legendárními melodiemi Karla Svobody.

Divadlo Broadway začíná poněkud netradičně činoherní premiérou – 15. září se zde odehraje Vražda na recept (Colombo – Vražda na recept). Pak už tuto scénu čekají dvě veskrze muzikálové události – 20. října premiéra retro muzikálu Petra Jandy a Karla Šípa Ať žije rokenrol a 24. února pak poprvé zazní nový dlouho avizovaný muzikál Michala Davida Kat Mydlář.

Za poskytnuté tiskové informace redakce děkuje Martině Jandové.

Foto: Martin J. Polák (snímky laskavě poskytla produkce divadel Broadway a Hybernia)