Po celý rok mohli diváci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků hlasovat pro svého nejoblíbenějšího herce či herečku, režiséra, výtvarníka, skladatele i jednotlivou inscenaci. Slavnostní vyhlášení vítězů tentokrát připadlo na středu 21. prosince. V pořadí patnáctým ročníkem, večerem plným gagů, humoru a samozřejmě zcela jedinečných hudebních a tanečních čísel, provázeli v režii Petra Štěpána herci Tomáš Sagher a Lenka Janíková. Ti v průběhu večera pozvali na jeviště další účinkující, své kolegy Dušana Vitázka, Lukáše Vlčka, Aleše Slaninu, Jakuba Uličníka, Jaroslava Macha, Stana Slováka, Hanu Holišovou, Alenu Antalovou či Radku Coufalovou a další. Poslední tři jmenované dámy pak pokřtily spolu s ředitelem divadla Stanislavem Mošou Ročenku mapující sezonu 2010/2011, která je již šestnáctou v pořadí. Večer plný lesku, večer nečekaných překvapení je oceněním hereckých výkonů v inscenacích uplynulé sezóny a ze strany herců naopak poděkováním za přízeň diváků.

A pro koho hlasovali diváci v anketě Křídla? Nejpopulárnější herečkou sezony 2010/2011 se stala Alena Antalová (v nominaci s ní byly také Hana Holišová a Radka Coufalová), nejoblíbenějším hercem Dušan Vitázek (na cenu byli nominováni také Aleš Slanina a Lukáš Vlček). Pro diváky nejatraktivnějším představením je rodinný muzikál bratrů Shermanových Mary Poppins, za který si cenu odnesl režisér Petr Gazdík. Nejvýznamnějším počinem roku je pro příznivce brněnského Městského divadla scénografie inscenace Jméno růže, za kterou stojí pan Jaroslav Milfajt. V nominaci na tuto cenu se ocitla ještě výprava Kvítek z horrroru Aleše Valáška a choreografie k Mary Poppins, jejíž autorkou je Lucie Holánková.

Cenou kolegia Dokořán byl odměněn opět Petr Gazdík, a to za režii inscenace Mary Poppins s přihlédnutím k režii Kvítku z horrroru, Cenu osobnosti roku převzal z rukou ředitele Městského divadla Brno předseda Komise Rady města Brna pro kulturu Ing. Stanislav Michalík. A konečně Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, získala čalounice Anna Čupová.

Foto: Jef Kratochvil: Dušan Vitázek a Alena Antalová – vítězové hereckých kategorií ve vítězné inscenaci