V sobotu 28. července 2012 oslaví významné jubileum zpěvačka a herečka
Městského divadla Brno Alena Antalová (nar.1972). Televizní diváci ji mohou znát především z českých seriálů, milovníci divadla a hlavně děti si její jméno spojují s pohádkovou chůvou Mary Poppins.

Alena Antalová se narodila v Bratislavě, kde také vystudovala konzervatoř. Ve studiu pokračovala na brněnské JAMU, kde absolvovala v oboru „muzikálové herectví“. Od roku 1994 je členkou souboru Městského divadla Brno a působí v muzikálu i činohře. Je držitelkou Ceny Thálie za rok 1999 v kategorii Talent roku do 33 let, kterou získala za titulní roli v divadelní hře Mistr a Markétka. O její divácké popularitě svědčí mimo jiné i to, že byla třikrát zvolena nejpopulárnější herečkou MdB v divácké anketě Křídla (za sezonu 1996/1997, 2000/2001 a minulou sezonu 2010/2011).

Hry, které jsou v současné době v MdB na repertoáru a v nichž Alena Antalová hraje (většinou se jedná o hlavní role), jsou muzikály Mary Poppins (chůva Mary Poppins), Kvítek z horrroru (Audrey), Chicago (Máma Mortonová), Čarodějky z Eastwicku (Sukie), Hello, Dolly! (Dolly Leviová), Peklo (Eva von Steinbergová), Svět plný andělů (Ráchel) či činohra Cyrano z Bergeracu (Roxana) a další.
Ráda vzpomíná také na Káču (Divotvorný hrnec), Denisu (Mamzelle Nitouche), Veroniku (Legenda), Lady Mary (Alžběta Anglická), Elvstedovou (Heda Gablerová), Desdemonu (Othello), Libušu (Libuša), Markétu (Mistr a Markétka), Helenu Schwaigerovou (V jámě lvové), Nanu (Nana), Královnu Kateřinu (Jindřich VIII.), Matku (Babylon) a další.

Již v útlém věku se Alena Antalová objevovala v různých televizních inscenacích. V 90. letech hrála v seriálu Četnické humoresky postavu Ludmily Horké, dalším seriálem byla Pojišťovna štěstí, kde ztvárnila Annu Jánskou. Ve filmu Společník si zahrála po boku Jaroslava Duška, Josefa Somra či Evy Holubové. K filmu Kytice nazpívala sólové party. Slyšet ji můžeme i na CD Mary Poppins, které vyšlo v prosinci loňského roku. Jako dárek ke svým kulatinám si Alena Antalová nadělí již čtvrtého potomka, který by se měl narodit na konci srpna.

Foto: Jef a Tino Kratochvilové
Alena Antalová v současných inscenacích MdB – Hello, Dolly!, Mary Poppins a Kvítek z horrroru