Po celý rok mohli příznivci Městského divadla Brno prostřednictvím anketních lístků hlasovat pro svého nejoblíbenějšího herce či herečku, režiséra, výtvarníka, skladatele i jednotlivou inscenaci. Slavnostní vyhlášení vítězů se pak uskutečnilo ve středu 22. prosince. Show sepsal i zrežíroval Igor Ondříček. Večer plný gagů, humoru a samozřejmě zcela výjimečných hudebních a tanečních čísel postavil na “univerzálnosti” uměleckého souboru MdB – vždyť všichni umějí vše – hrát, zpívat, tančit… V průběhu večera vystoupili Andrea Březinová, Hana Kováříková, Tereza Martinková, Marta Prokopová, Ivana Skálová, Svetlana Slováková, Lukáš Janota, Jiří Mach, Radek Novotný a Aleš Slanina. A jako obvykle se všichni ukázali jinak, než jsme je dosud mohli jako diváci poznat.

Večer plný lesku a nečekaných překvapení, na kterém byla pokřtěna již patnáctá ročenka MdB mapující danou sezonu, je oceněním hereckých výkonů v inscenacích uplynulé sezóny a ze strany herců naopak poděkováním za přízeň diváků.

A pro koho hlasovalo celkem 5.520 diváků? Nejpopulárnější herečkou sezony 2009/2010 se stala Hana Holišová, nejoblíbenějším hercem Aleš Slanina. Pro diváky nejatraktivnějším představením je muzikál Probuzení jara, za který si cenu odnesl režisér Stanislav Moša. Nejvýznamnějším počinem roku jsou pak pro příznivce brněnského Městského divadla kostýmy k inscenaci Ptákoviny podle Aristofana, které navrhla Andrea Kučerová.

Odměněn byl také Jan Mazák za svou roli Caribaldiho v tragikomedii Síla zvyku, a to Cenou kolegia Dokořán, Cenu osobnosti roku převzal z rukou ředitele Městského divadla Brno Ing. Jiří Vybíral, který po mnoho let pomáhal divadlu, a to nejvíce za éry, po kterou byl předsedou představenstva a generálním ředitelem akciové společnosti Hanácké železárny a pérovny. A konečně Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, získala jevištní technička Hana Konečná.

Výsledky Křídel 2009/2010 :

Nejpopulárnější herečka

1. Hana Holišová
2. Jana Musilová
3. Alena Antalová

Nejpopulárnější herec

1. Aleš Slanina
2. Petr Štěpán
3. Erik Pardus

Nejpopulárnější inscenace

1. Probuzení jara
2. Hello, Dolly !
3. Mozart !

Nejlepší tvůrčí počin

Andrea Kučerová – kostýmy Ptákoviny podle Aristofana

Foto: Jef Kratochvil
1) Hana Holišová v muzikálu Evita
2) Aleš Slanina coby Mozart
3) Scéna z muzikálu Probuzení jara v režii Stanislava Moši