CD ŠUMAŘ NA STŘEŠE UŽ SE PRODÁVÁ

Městské divadlo Brno, snad jako jediné u nás, významnější měrou přispívá do domácích fonoték celou řadou zajímavých muzikálových nahrávek, přičemž mnohé z těchto titulů u nás vyhází vůbec poprvé.
Tentokrát se jedná o klasický broadwayský muzikál 60. let dvacátého století Šumař na střeše, který se ve své době stal skutečným megahitem a válcoval většinu konkurenčních projektů. Se svými 3242 reprízami na Broadwayi se zapsal do divadelní historie jako jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob.
Už delší dobu se šuškalo, že Šumař je natočen a MdB jen vyčkává s vydáním. Tak se nakonec trochu kuriózně album dostalo na trh až téměř čtyři roky po jevištní premiéře. Ta se konala na 6. května 2006 v režii Pavla Fiebera a se dvěma skvělými představiteli židovského mlékaře Tovjeho v hlavních rolích – Ladislavem Kolářem a Zdeňkem Junákem.
Pojďme se tedy alespoň prostřednictvím hudebního výběru znovu vypravit do ruské Anatěvky a vyslechnout si veselé, smutné i jímavé písně Šumaře na střeše, apelující na cit diváka dnes často pošlapanými termíny, jako je víra, láska, tolerance a tradice.
Na nahrávce se střídají oba představitelé Tovjeho a součástí bookletu jsou nejen rozhovory se Zdeňkem Junákem a Ladislavem Kolářem, ale také zajímavé a stručné články o díle z pera režiséra Pavla Fiebera, překladatele Pavla Šruta a dramaturgyně Pavlíny Hoggard.

Joseph Stein – Jerry Bock – Sheldon Harnick:
ŠUMAŘ NA STŘEŠE

1) Tradice – sbor
2) Sňatková tetičko – I.Vaňková, M.Lalková, J.Musilová
3) Kdybych tak byl Rotschild – Z.Junák
4) Motlitba – Z.Junák, M.Kolářová, sbor
5) L’Chaim, Pijácká – Z.Junák, J.Mazák, sbor
6) Zázrak – O.Smysl
7) Sen – L.Kolář, M.Kolářová
8) Svatba – orchestr
9) Svítá, tmí se – L.Kolář, M.Kolářová, sbor
10) Svatební tane I – orchestr
11) Svatební tanec II – orchestr
12) Máš mě ráda – L.Kolář, M.Kolářová
13) Loučení I – R.Coufalová
14) Loučení II – Z.Junák
15) Anatěvka – všichni

Připomínáme, že CD Šumař na střeše můžete díky spolupráci s Městským divadlem Brno vyhrát v naší aktuální soutěži, která končí již v neděli!

STANISLAV MOŠA SE PŘEDSTAVÍ JAKO BÁSNÍK

Ředitel a režisér Městského divadla v Brně Stanislav Moša se prezentuje také jako básník. Nakladatelství Větrné mlýny vydalo v těchto dnech jeho básnickou sbírku s názvem „Víra má…“ a s ilustracemi Jiřího Elišky. Křest se uskuteční 25. března v divadelním klubu Nekonečno ve dvoraně Městského divadla Brno.

MDB VYPISUJE KONKURZ NA ŠÉFDIRIGENTA

Městské divadlo Brno vypisuje konkurz na místo šéfdirigenta svého orchestru. Výběrové řízení se uskuteční 20. – 21. dubna letošního roku.

Součástí výběrového řízení bude:
Práce s orchestrem
Práce se sólisty a sborem (Bídníci, Mozart!, West Side Story a náhodně vybraný titul, notový materiál k dispozici v MdB)
Předložení koncepce o složení a činnosti orchestru v MdB (nutno zaslat do 12. dubna 2010)

Přihlášky se podávají na adresu MdB, Lidická 16, 602 00 Brno, nebo elektronicky na emaily sapak@mdb.cz nebo ondricek@mdb.cz do 12.4. 2010. Tyto kontaktní osoby rovněž poskytují podrobnější informace.

MARY POPPINS

Dále Městské divadlo Brno a Walt Disney & Cameron Mackintosh Ltd. vypisují doplňující konkurz pro chlapce 6 – 8 let v prvním českém uvedení světového muzikálu MARY POPPINS.

Konkurs se koná 28. března 2010

Podmínky:
věk 6 – 8 let
základy stepu vítány
zaslání online přihlášky s fotem
zpěv:
1/ jedna lidová píseň
2/ jedna libovolná píseň ze světové muzikálové klasiky
3/ jedna píseň z Mary Poppins – česky
Notové materiály jsou k dispozici ke stažení na stránkách http://www.mdb.cz.
Korepetitor a zvukař budou u konkurzu zajištěni divadlem.
Online přihlášky lze zasílat nejpozději do 24. března 2010.

Ilustrační foto: Jef Kratochvil a archiv redakce