14. ledna letošního roku se v Hudebním divadle v Karlíně konala tisková konference Čínského rozhlasového tradičního orchestru. Přestože cílem tiskovky bylo seznámit novináře s novoročním koncertem, který se má uskutečnit v únoru, hvězdou celé akce se stala Lucie Bílá. Ta již několik sezón spolupracuje s Hudebním divadlem v Karlíně, kde září v titulní roli muzikálu Carmen, který se stále těší velké přízni diváků. Lucie Bílá proto přijala nabídku divadla k poněkud netradičnímu projektu. Vystoupí 9. února spolu s Marianem Vojtkem jako speciální host na koncertu Čínského rozhlasového tradičního orchestru, který si vybral Prahu coby jedno z míst pro uvítání letošního čínského roku ve znamení tygra. Novoroční koncert se soustředí na typickou čínskou hudbu a sólisté vystoupí v tradičních kostýmech vyrobených speciálně pro tuto akci.
Rok 2010 má pro Čínu velký význam. Poprvé se bude v Šanghaji konat Světová výstava. Společnost WU Promotion je proto potěšena, že může opět prezentovat „Čínský rozhlasový tradiční orchestr“ v Evropě. Letošní turné navštíví čtyři země – Německo, Rakousko, Českou republiku a Švýcarsko. Ve spolupráci s Hudebním divadlem Karlín se uskuteční jediný koncert v ČR .

Na tiskovku dorazila Lucie Bílá v dobré náladě. V současné době probíhá natáčení jejího nového videoklipu k písni MOST PŘES ROZBOUŘENOU ŘEKU. Její vstup měl však poněkud jiný průběh, než všichni očekávali. Mohly za to neposlušné kozačky, které zazlobily a Lucii upadl jeden podpatek. Proto chvíli seděla ve společnosti jen v punčocháčích, než se podařilo jejím kolegům podpatek alespoň provizorně slepit. Lucie Bílá situaci zvládla s vtipem sobě vlastním a tisková konference za účasti vedení divadla a řady vzácných hostů dospěla ke zdárnému konci.

Foto: Hudební divadlo Karlín (Lucie Bílá a Marián Vojtko na tiskové konferenci)