Lucie Bílá v kostýmu Sestry v akci, foto: Hynek Kraus

Premiéry muzikálu Sestra v akci jsou za dveřmi! Na jeviště pražského Hudebního divadla v Karlíně vtrhne Lucie Bílá coby sestra Mary Clarence.

Předlohou muzikálové komedie Sestra v akci je stejnojmenný slavný film z roku 1992 (s Whoopi Goldberg v hlavní roli) o barové zpěvačce Deloris Van Cartierové, která se musí před zločinci ukrýt do kláštera mezi řádové sestry. Příchod Deloris však dosud poklidný klášterní život zásadně naruší a vnese do něj řadu nečekaných novinek a komických situací. Muzikálová komedie Sestra v akci se čtyřmi nominacemi na Lawrence Olivier Award (2010), s pěti nominacemi na Drama Desk Award (2011) a stejným počtem nominací na Tony Award (2011) byla v uplynulých letech s úspěchem uvedena na londýnském West Endu (premiéra 2009), v Hamburku (2010), na americké Broadwayi (2011), v Miláně (2011) či Vídni (2011). Nyní zamíří také do Prahy.

„Začali jsme tím, že autoři musí rozhodnout, zda zpěvačka Lucie Bílá, kterou jsme chtěli do hlavní role, je na to vhodná. Mimo jiné nám opakovali, že muzikál nebyl napsán pro to, aby ho zpívala běloška. Nakonec jsme je nějakým způsobem utahali, až kývli,“ říká ředitel HDK Egon Kulhánek.

Autor hudby Alan Menken je osminásobným držitelem Oscara a je stálým spolupracovníkem filmového Studia Walt Disney. I proto je především autorem hudby k mnoha animovaným filmům. Kromě nich však Alan Menken nejen pro tuto společnost skládá i muzikály. Z jeho pera jsou například Kráska a zvíře, Aladin nebo Malá mořská víla. Od roku 2010 má hvězdu hollywoodském Chodníku slávy.

Vedle Lucie Bílé se v hlavních rolích na scéně objeví například Markéta Procházková jako sestra Mary Patrick (coby understudy nastudovala i titulní roli), Světlana Nálepková/Iva Pazderková (matka představená), Václav Noid Bárta (Curtis Shank), Martin Písařík/Roman Tomeš (poručík Eddie Souther), Pavla Břínková (sestra Mary Lazarus) či Jaromír Dulava nebo Václav Vydra (monsignor O’Hara). Režíruje Antonín Procházka, hudebně muzikál připravil dirigent Kryštof Marek.

 

Sestra v akci