Legenda se vrací! Jeden z nejúspěšnějších v Čechách uvedený muzikál Jesus Christ Superstar se vrátí na pražskou muzikálovou scénu. A to do prestižního kamenného divadla. Stane se příštím muzikálovým projektem Hudebního divadla Karlín. Kultovní muzikálové dílo mělo českou premiéru v přebásnění Michaela Prostějovského a v režii Petra Novotného 22. července 1994 v Divadle Spirála. V celkových 1288 reprízách toto provedení vidělo více než 850 000 diváků. Nyní je webberovský Ježíš na repertoáru Městského divadla Brno. Do karlínského divadla se vlastně vrací – uskutečnilo se zde již několik koncertních představení s původními protagonisty pražské verze.

Shodou okolností jsme v Metropolitních zprávičkách tento týden zveřejnili spekulaci, že jedním z možných titulů, jenž by se na jevišti HdK mohl na podzim objevit, by eventuálně mohl být právě muzikálový příběh Ježíše z pera A.L.Webbera a Tima Rice. Popravdě řečeno, redakce našeho magazínu se na základě zákulisních informací spíše přikláněla k možnosti zinscenování Aidy Eltona Johna. Dnes ovšem Hudební divadlo Karlín vyhlásilo konkurz na hlavní i vedlejší role, čímž veškerou šuškandu ukončilo.

Informaci samozřejmě přetiskujeme:

KONKURZ JESUS CHRIST SUPERSTAR
Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz na obsazení hlavních i vedlejších rolí a company do připravovaného legendárního muzikálu autorů Andrew Lloyd Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar.
Pěvecká i taneční část konkurzu proběhne v neděli 28. a v pondělí 29. března 2010 v prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8 vždy od 9:00, kdy proběhne zápis všech zúčastněných.

Dispozice:
Přihlášení zájemci si připraví muzikálovou árii, nejlépe z muzikálu Jesus Christ Superstar nebo libovolnou pomalou a rychlou píseň. Přihlášky zasílejte na produkci Hudebního divadla Karlín buď poštou nebo emailem na alena.fouskova@hdk.cz. V přihlášce uveďte vybraný den konkurzu a název zvolené skladby. S sebou si přineste notový materiál, nebo základ na hudebním nosiči.
Součástí konkurzu je choreografie, která začíná v 9:00 hodin! Sportovní oblečení a obuv s sebou.