Loni uplynulo 50 let od chvíle, kdy nás opustila osudová žena francouzského šansonu Edith Piaf. Její pohnutý život a zejména nezapomenutelné písně si budou moci připomenout diváci a posluchači v Brně a Praze. Po velmi úspěšném turné v roce 2013 se unikátní výpravné představení Edith The Show vrací: V brněnském Janáčkově divadle se odehraje v neděli 16. listopadu 2014, poté zamíří do pražské Hybernie na dvě představení, a to 17. a 18. listopadu. Nesmrtelné královně šansonu prostřednictvím jejích nejlepších písní vdechne život Jil Aigrot, francouzská zpěvačka, která jí dala hlas i ve filmu Edith Piaf (La Vie en Rose). Připomeňme, že u nás v poslední době Edith proslavily zpěvačky Radka Fišarová či Světlana Nálepková.

Velkoryse pojaté představení, ve kterém zpěvačku doprovodí kvartet pařížských muzikantů a projekce řady dobových snímků z Paříže, je rozděleno do dvou částí. První na nás dýchne atmosférou Montmartru, legendární bohémské čtvrti, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se snoubí hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog a jejíž atributy poznamenaly život i písně „pařížského vrabčáka“. Ve druhé části sledujeme Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších sálů po celé Evropě.

L’Accordéoniste, La vie en rose, Hymne á l’amour, Padam…Padam…, Milord, Non, je ne regrette rien – všechny tyto písně Edith Piaf jsou klenoty hudby 20. století a základními kameny žánru šansonu. V představení ožijí díky Jil Aigrot. Americký časopis Newsweek tehdy napsal: „Herečka Marion Cotillard dostala za pozoruhodné ztvárnění Edith Piaf v La Vie en Rose Oscara, ale ve filmu je ještě jeden úžasný výkon, který vdechuje Edith život, a jeho autorka zůstala vašim zrakům skryta: francouzská zpěvačka Jil Aigrot…” V Praze a Brně ji teď diváci uvidí na vlastní oči.

Termíny:
16.11.2014 od 19 h Janáčkovo divadlo Brno
17.11.2014 od 20 h Hybernia Praha
18.11.2014 od 20 h Hybernia Praha