Vynikající muzikálová herečka Jana Musilová dnes vystoupí se svým komorním programem v Divadle šansonu v Brně – Židenicích. Doprovodí ji orchestr zmíněného divadla a jejím hostem bude Jiří Vondrák.

Herečka, zpěvačka a šansoniérka Jana Musilová vystudovala gymnázium a Janáčkovu akademii muzických umění v Brně, kde na katedře Syntetických divadelních žánrů absolvovala v roce 1990 roli Belcore ve hře Alelujá dobří lidé. Okamžitě poté získala angažmá v Městském divadle Brno, kde působí dodnes. Na svém kontě má celou řadu významných rolí, například Cajtl ze Šumaře na střeše, Alexandru z Čarodějek z Eastwicku, Máří Magdalénu z Jesuse, Cikánku z Ferdinanda nebo Madame Thénardiér v Bídnících. V současné době se připravuje na úlohu Šamanky v chystané Baladě o lásce. Během svého působení v divadle vystupovala v rámci muzikálových a koncertních představení v Německu, Holandsku, Švýcarsku, Itálii, Slovinsku, Slovensku, Španělsku a Portugalsku.

Janu Musilovou znají i mimobrněnští diváci. Hrála v legendární pražské inscenaci Les Misérables v roce 1992 a úspěšně se věnuje také dabingu. Její jistě nejznámější dabovanou postavou je agentka Scullyová v seriálu Akta X. Natáčela pro Českou televizi a často účinkuje i v pořadech na Nově a Primě. Dlouhodobě spolupracuje se Státní filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín. K jejím velkým láskám patří přávě šanson. Vydala již dvě sólová alba /Život je báječný-La vie est merveilleuse, Hledání-Je cherche/ a s programem šansonů úspěšně koncertuje.

Dnešní program v Divadle šansonu začíná v 19 hodin.

Foto: Jef Kratochvil