Divadelní verze muzikálu Noc na Karlštejně oslaví ve středu 28. prosince 2011 dvoustou reprízu od svého uvedení v Hudebním divadle Karlín. Legendární muzikál měl premiéru 14. června 2004 na nádvoří Nostického paláce v Praze, kde byl v létě 2004 a 2005 také uváděn. Následně byl přesunut do zrekonstruované budovy Hudebního divadla Karlín, kde je oblíbenou stálicí na repertoáru dosud.

První muzikálová verze Noci na Karlštejně se zrodila v r. 1965 jako televizní film režiséra Františka Filipa s herci Vladimírem Rážem, Jiřinou Bohdalovou, Jaroslavem Marvanem a Rudolfem Deylem ml.
Zábavní potenciál půvabné dobové hříčky plně zužitkovali další filmoví tvůrci v r. 1973, kdy Noc na Karlštejně podle svého vlastního scénáře natočil režisér Zdeněk Podskalský. Zárukou úspěchu se staly písně Karla Svobody na slova Jiřího Štaidla. Jejich film není jistě třeba blíže představovat, připomeňme si jen jeho hvězdné obsazení: Vlastimil Brodský (Karel IV.), Jana Brejchová (Eliška Pomořanská), Karel Höger (Arnošt z Pardubic), Jaroslav Marvan (purkrabí) Miloš Kopecký (vévoda Štěpán), Waldemar Matuška (král Petr), Slávka Budínová (hofmistryně Ofka), Daniela Kolářová (Alena) a Jaromír Hanzlík (Pešek). Z populárních zpěváků se tu setkáváme s Karlem Hálou a Karlem Štědrým, Petrem Spáleným, Pavlínou Filipovskou, Viktorem Sodomou a Jiřím Laufrem.

Tento filmový scénář pro divadlo zpracoval Zdeněk Podskalský ml. a premiéru si nová divadelní verze, obohacená o tři nové písně s texty Eduarda Krečmara, odbyla v r. 2004 právě v nastudování Hudebního divadla Karlín. V hlavních rolích vystupují Petr Štěpánek v alternaci s Pavlem Rimských (Karel IV.) a Monika Absolonová nebo Kateřina Brožová (Eliška Pomořanská). V dalších rolích se můžete těšit na Radoslava Brzobohatého, Petra Kostku, Lumíra Olšovského, Václava Vydru, Hanu Holišovou, Romana Vojtka a řadu dalších hvězd. Do konce sezony 2011/12 bude Noc na Karlštějně v HDK uvedena ještě dvanáctkrát.

Foto: Hudební divadlo Karlín

Vstupenky na toto představení zakoupíte zde.Ticketportal