Přímo do divadelní kuchyně mohli nahlédnout návštěvníci Horáckého divadla v Jihlavě v sobotu 6. září. Režisérka a umělecká šéfka divadla Kateřina Dušková umožnila divákům návštěvu běžné zkoušky muzikálu Někdo to rád horké, který bude mít v Jihlavě premiéru už 13. září tohoto roku. Akce se uskutečnila v rámci Dne evropského dědictví pod názvem “Jak se dělá muzikál” a navštívilo jí 361 lidí. Ti si prohlédli vlásenkárku, garderobu, herecké šatny, fundus kostýmů, malírnu, krejčovnu, nově vybudovanou kloboukárnu i zázemí tzv. Malé scény. Zde se o závěrečnou tečku postarali právě “gangsteři” z připravovaného muzikálu Někdo to rád horké, kteří předvedli své stepařské číslo, čímž všechny pozvali na premiéru, která otevře letošní divadelní sezonu. Po zmíněných ukázkách zkoušení nové inscenace pokračovalo podle původního plánu.

Slavnou filmovou komedii Někdo to rád horké, podle níž později vznikl neméně populární brodwayský muzikál Sugar, který si dlouhodobě udržuje velkou oblibu i u českého publika, letos otevře v Jihlavě novou divadelní sezonu. Příběh plný komických situací a vtipných dialogů začíná ve chvíli, kdy se dva nezaměstnaní muzikanti – Joe a Jerry – nedopatřením stanou svědky vyřizování účtů dvou mafiánských gangů. Aby unikli pronásledování, odjedou s dívčí kapelou na Floridu, jak jinak, než v ženském přestrojení. Ze saxofonisty Joea se tak stane Josefína a z kontrabasisty Jerryho Dafne. Rozjíždí se kolotoč plný bláznivých situací, obzvláště, když se Joe zamiluje do dráždivé, i když poněkud naivní zpěvačky Sugar, která čeká na svého vysněného milionáře. Jeden skutečný milionář se naopak zamiluje do Dafne, aniž by tušil, že jde ve skutečnosti o muže… “Vždyť nikdo není dokonalý!”

Jihlavského nastudování se ujala umělecká šéfka a režisérka Kateřina Dušková, scénu navrhl Pavel Kocych, kostýmy Kristina Matre Křížová. Do hlavních rolí muzikálu režisérka obsadila novou herečku Lucii Ingrovou a herce Jakuba Škrdlu a Richarda Vokůrku. Premiéra se uskuteční 13. září na Velké scéně HDJ.

Foto: Barbora Jandová