Městské divadlo Brno se představí 19. června v dalším netradičním prostoru. Tentokrát odehraje legendární inscenaci rockového muzikálu Jesus Christ Superstar v malebném prostředí zámecké zahrady ve Slavkově u Brna. Muzikál zazní v plné scéně a s živým orchestrem.
Vstup do zahrady bude v den konání akce umožněn už od 16:30, aby diváci mohli nasát příjemnou atmosféru tohoto krásného místa a občerstvit se v připravených stáncích. Děti se mohou zabavit ve skákacím hradu. Samotné představení začne ve 20:30.
V mimořádně zdařilé verzi slavného muzikálu uvidíte mj. držitele Ceny Thálie Dušana Vitázka v titulní úloze a Petra Gazdíka v roli Jidáše. Jako Máří Magdaléna se představí populární Hana Holišová.
Výjimečné herecké a pěvecké výkony v podání známých osobností Městského divadla Brno za doprovodu jedenáctičlenného orchestru pod vedením Milana Vidláka, se špičkovým zvukem a osvětlením, jsou zárukou velkolepé show. Celá akce bude pojata v uvolněném free stylu, což znamená, že nebudou k dispozici číslovaná sedadla, ale podobně jako v případě koncertů a festivalů lze představení sledoval vstoje, vsedě na trávníku, na dece, zkrátka, jak kdo chce. V předprodeji jsou vstupenky k mání za 250 Kč, na místě pak za 350 korun.

Světoznámý muzikálový hit A.L.Webbera a Tima Rice je přitom na repertoáru MdB už od prosince roku 2005. Již předtím vznikla zájezdová verze zpívaná v angličtině a v hlavních rolích vystoupilo v prvních představeních hned několik zahraničních interpretů. V průběhu dalšího uvádění však postupně všechny role převzali brněnští herci, z nich především Ján Jackuliak zaujal svým jedinečným výkonem v roli Jidáše, dle řady zahraničních kritiků jako jeden z nejlepších v této roli. Inscenace byla uvedena s obrovským úspěchem nejen na domácím jevišti, ale také ve Španělsku, Portugalsku, Německu, Rakousku a Holandsku.

Foto: Jef Kratochvil a archiv redakce