Limonádový Joe, foto Jan Faukner

Na vyhlídce pod hradem Kunětická hora už vyrostl divadelní amfiteátr, v němž pardubičtí herci hrají svá tradiční předprázdninová představení pod širým nebem. Prvním letošním divákům se tento magický prostor otevřel už 25. května hudební komedií Limonádový Joe, s níž se diváci rozloučí v sobotu 3. června.

Pardubické zpracování dnes již kultovní westernové parodie na Kunětické hoře režíroval Milan Schejbal. „Vyrovnat se s fenoménem tak úspěšného filmu, jakým v Čechách Limonádový Joe bezesporu je, nebylo snadným úkolem. I v běžné řeči jsou často citovány hlášky z tohoto filmu, nejpopulárnější písničky zná snad každý. Ne každý ale ví, že filmový scénář vznikl podle divadelní hry a úplně prvotně románu Jiřího Brdečky. A tato divadelní předloha prošla navíc časem několika proměnami a ne vše, co obsahuje, se pak objevilo v samotném filmu. Naše adaptace pro Kunětickou horu vychází z obou verzí, tj. jak divadelní, tak filmové. Snažili jsme se, aby divák nebyl ochuzen o nic podstatného, co nabízí film, a zároveň jsme mu chtěli nabídnout některé překvapivé motivy, které se ve filmu neobjevily. A to včetně několika písní,“ uvádí režisér, jenž v Pardubicích nastudoval i neméně úspěšnou komedii Charleyova teta.

Neochvějného strážce zákona, milovníka Kolaloky a idola všech žen ztvárňuje Josef Pejchal, jeho milou Winnifred Veronika Macková nebo Martina Sikorová, její ženský protipól Tornádo Lou Jana Ondrušková, Horáce alias Hogo Fogo Ladislav Špiner a Douga Badmana v alternaci Petr Dohnal a Milan Němec. Samozřejmě nechybí ani dívčí taneční a pěvecká company i řada pistolníků. O živý hudební doprovod se stará folk-folklórní skupina Trdlo.

Po derniéře Limonádového Joea pak bude Kunětické hora patřit Hrubínově pohádce Kráska a zvíře s podmanivou hudbou a písněmi Michala Hrůzy, která se stala divácky nejoblíbenější inscenací loňského roku. Ta bude bavit celou vaši rodinu v termínech 9., 10., 16., 17., 18. a 30. června1., 2. a 5. července.

Vedle titulů Východočeského divadla v tomto magickém prostoru pod hradem diváky dále čeká koncert kapely Buty, jež zde vystoupí 20. června, a pohádka Začarovaný les o zvířátkách zachraňujících svůj kdysi krásný les, kterou 24. června odehrají herci litvínovského Docela velkého divadla.

Limonádový Joe, foto Jan Faukner