V pražském Divadle Broadway právě probíhají první zkoušky nového muzikálu AŤ ŽIJE ROKENROL autorů Petra Jandy a Karla Šípa, který se v premiéře představí svým divákům 20. 10. 2010.

Titulní roli Yvetty přijala populární zpěvačka Lucie Vondráčková. Jak sama prohlásila: „Scénář pana Šípa má vtip a šmrnc. A hlavně se nebere vážně. To je pak radost zkoušet. S paní návrhářkou Brádkovou jsem měla možnost pracovat už několikrát. Má skvělé nápady a troufám si říct, že si hodně sedneme i lidsky. K choreografii musím prozradit, že Jana nám dává perfektně do těla. Je ale přitom kamarádská a vstřícná.Díky takovému přístupu jedeme všichni na 100% a překonáváme vlastní stín. Umí lidi motivovat,“ říká Lucka Vondráčková.

Právě choreografii k muzikálu Ať žije rokenrol má na starosti choreografka JANA HANUŠOVÁ, kterou vyzpovídala Martina Jandová:

Jak moc vás oslovila hudba Petra Jandy a texty Karla Šípa?

“Karel Šíp je autor, který umí napsat vtip. To vím, ale překvapilo mě, že napsal zručně celou hru. Hlavní na jeho textu je pro mě to, že se tak hezky umí smát blbostem, které se za komunismu děly. Teď už je to k smíchu.”

Čím jste se inspirovala při práci na muzikálu Ať žije rokenrol? Co byste celkově řekla o choreografii k tomuto muzikálu? Bude náročná? Na co se můžou diváci těšit?

“Podle propocených triček prvního týdne a vyděšených výrazů muzikantů, kteří taky chvíli tančí (kapela bude hrát živě! Hurá!), si myslím, že bude choreografie náročná a efektní. Chci, aby tančili všichni. I muzikanti, všichni herci, maminka, tatínek, doktor psychiatr, sekretářky, policajti ……. všechny role v té hře. Taky mám bezvadné tanečníky.
A inspirace? Mé sny, lidi, se kterými dělám a muzika. Tím odpovídám na první otázku. Petr Janda napsal žánrově pestrou hudbu, která mě baví a není to zdaleka jen rock‘n‘roll. Dva moje tipy na hity roku jsou Bezva holka – šlapavá pecka bez mindráků a Šrámy lásky, široká, vyloženě velká melodie, kde se může Rony, hlavní postava, ukázat….”

Jak probíhají první zkoušky?

“Mám dobrý pocit. Herci dodržují domluvené přestávky, někdy se vracejí i dřív. To se mi líbí.”

Jaká je spolupráce s Lucií a jak se jí zatím daří? Je známo, že je po operaci chodidel…

“S Lucií pracuji poprvé. Je to profesionálka ve všech parametrech, které role Yvetty vyžaduje. A to není málo. Baví mě na ní kombinace chytré, dospělé, vzdělané ženské a té dívčí vizáže a půvabu. Umí se dětsky nadchnout, když jí něco jde a zároveň si za mnou dojde s připomínkou, že gradace té písně by byla větší, kdybych změnila choreografii v poslední části. A má pravdu, a já to uznám. Prostě profesionálka. To, že je po operaci chodidel, se dozvídám až od Vás, nepoznala jsem to.”

Osoby a obsazení:

Ronny – rokenrolový zpěvák: Tomáš Beroun, Tomáš Löbl, Jan Toužimský

Yvetta – mladá svazačka: Lucie Černíková, Zdenka Trvalcová, Lucie Vondráčková

Hynek Radimecký – otec Yvetty: Andrej Hryc, Pavel Nečas

Jarmila Konopásková – maminka Ronnyho: Petra Černocká, Petra Janů, Hana Seidlová

Dr. Chvála – primář protialkoholní léčebny U Apolináře a mjr. Plch: Aleš Háma, Michal Slaný, Juraj Bernáth

Muzikantská Liduška: Brigita Cmuntová, Barbara Chybová, Kristýna Foltýnová

Evžen – Ronnyho manažer: Vilém Čok, Vladimír Marek, Juraj Bernáth

Policajti: Juraj Bernáth, Petr Kutheil, Petr Ryšavý, Petr Šudoma

Bareš – ředitel Kulturního střediska: Martin Pošta, Bohouš Josef

Soňa – Barešová sekretářka: Zuza Ďurdinová, Marta Jandová, Michaela
Zemánková

Za laskavé poskytnutí tiskové zprávy děkujeme Martině Jandové.

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal

Foto: Produkce divadla Broadway – Martin J. Polák