To, že je Radka Fišarová dobrá zpěvačka, je všeobecně známo. Do této doby jsem ji vnímal hlavně coby šansoniérku. Muzikál Touha, ve kterém poprvé vystoupila 11. února v nové úloze v Divadle Kalich, ukázal tuto zpěvačku v nové, alespoň pro mne nezvyklé poloze a světle. Podle vlastních slov do sebe vstřebávala i pojetí Lucie Vondráčkové, přesto však její projev je výhradně jejím vlastním ztvárněním role. A podle mého názoru velmi dobrém. Stala se tak po boku již zmíěné Lucie Vondráčkové a Zuzany Krištofové – Kolářové třetí představitelkou hlavní ženské postavy Karin. A první dojmy?
Odpovídá sama zpěvačka Radka Fišarová:

Karin je nejdříve zhýčkaná, arogantní hvězda, než ji změní vztah s kolegou z hereckého týmu Benem. Která z těchto poloh se Vám hraje lépe?

“Líbí se mi právě ta kombinace charakterů. I když je pravda, že hrát arogantní subretu je pro mě trochu legrační. Alespoň se nenudím.”

V muzikálu hrajete od jeho premiéry dvojroli, která má spíše komediální charakter. Tušila jste v sobě, že jste i komička?

“Já jsem byla překvapena, že mě Mirjam Landa obsadila do této role. Do té doby jsem hrála samé vážné, seriozní postavy. Nicméně Mirjam, myslím, dokázala nakouknout pod pokličku a dala mi prostor projevit se i takto.”

Karin má předepsanou také docela odvážnou taneční scénu u tyče, nabitou erotickým dusnem. Představila jste si na jevišti v hledišti těch 400 párů lačnících očí? Jak se v takové chvíli cítíte?

“Na to raději nemyslím. On na to ani není čas. Vzhledem k tomu, že jsem měla na nazkoušení dost málo času, tak se soustředím hlavně na to, abych udělala vše, jak mám, a ještě s nějakým pocitem, který je v této scéně, myslím, důležitější než cvičení u tyče. Je to pro mě novinka, ale protože moc ráda tančím, tak mě každá taková příležitost baví.”

A co na první vystoupení své kolegyně řekla Lucie Vondráčková?
“Radka to zvládla skvěle. Nevnímám jí jen jako šansoniérku, ale jako výbornou zpěvačku.“
Jinými slovy, premiéra se Radce Fišarové zkrátka povedla.

Foto: Divadlo Kalich: Lucie Vondráčková a Radka Fišarová během přípitku v Divadle Kalich