Nedává vám nadpis dnešního článku žádný smysl? Pak za ním hledejte názvy tří inscenací, na které zve Divadlo J.K.Tyla v Plzni. Jedno muzikálové představení dokonce nabízí s atraktivní velikonoční slevou.

Už v neděli 28. března se odehraje na scéně Velkého divadla předposlední repríza velmi úspěšného nastudování muzikálu Zpívání v dešti, který vyprodává hlediště plné čtyři roky. V recenzi tohoto titulu jsem mimo jiné uvedl (Plzeňský deník 9. března 2006):
„Režisér Roman Meluzín muzikál pojal v autorském duchu jako pestrobarevnou a zábavnou retro show. Řadu postupně gradujících scén vtipně proložil filmovými dotáčkami, v nichž účinkují přímo plzeňští protagonisté. Nejnáročnější je inscenace v choreografické složce, vždyť filmovou představitelku Kathy – Debbie Reynoldsovou – trénoval samotný Fred Astaire. Prvotřídní taneční a stepařská čísla, která jsou nutně alfou i omegou tohoto muzikálu, proslavila řadu vynikajících zpěváků a tanečníků. Vezmeme-li v potaz, že plzeňský soubor titul zvládl prakticky bez hostů, musíme konstatovat, že nejen režisér, ale také choreograf Jiří Pokorný a stepařský specialista Zdeněk Pilecký odvedli obrovský kus práce, který čtveřici hlavních představitelů posunul za hranici dosavadních možností. Pokud není možné překonat originál, plzeňský soubor se strhujícím nasazením k ideálu alespoň přiblížil.“
V nedělním představení se můžete těšit v hlavních rolích na Bronislava Kotiše (Don Lockwood), Jana Kaštovského (Cosmo Brown), Stanislavu Fořtovou (Lina Lamontová) a Kateřinu Šildovou (Kathy Seldonová).
Přijďte se podívat, jak se němý film učil mluvit a zpívat! Derniéra je naplánovaná na 2. května.

Do New Yorku 60. let dvacátého století a doby stenografistek nás zavádí brilantní hudební komedie Hledá se muž. Zn.: Bohatý! Když se na Broadwayi druhého června roku 2002 rozdávaly prestižní divadelní ceny Tony, nejvíce si jich odnesl právě tento muzikál (Thoroughly Modern Millie). Vtipné libreto podle původního filmu z roku 1967 a strhující swingová retro hudba mu dopomohly k získání šesti cen (z jedenácti nominací), a Broadway se mohla chlubit novým muzikálovým hitem. Dobrodružný příběh vypráví o životní kariéře a lásce půvabné dívky Millie, která se bez peněz ocitá v New Yorku. Přestože je posedlá vidinou bohaté manželské partie, dokáže nakonec zvítězit nad nástrahami velkoměsta, ale při výběru správného partnera i sama nad sebou. Po mnoha strastiplných eskapádách, ale také humorných peripetiích se divák této „newyorské love-story“ dočká překvapivého rozuzlení.
Kromě Kateřiny Šildové, Radka Štědronského – Shejbala, Bronislava Kotiše, Stanislavy Fořtové a Ivany Jirešové diváci uvidí také populární zpěvačku a herečku Radku Fišarovou, které dostudovala úlohu Muzzy za původně obsazenou Zuzanu Kolářovou, která se nyní věnuje mateřským povinnostem.
Divadlo J.K. Tyla v Plzni nyní nabízí divákům SPECIÁLNÍ VELIKONOČNÍ DÁREK – SLEVU 50% NA KAŽDOU ZAKOUPENOU VSTUPENKU NA PŘEDSTAVENÍ 4. DUBNA OD 19 HODIN!

Za návštěvu jistě stojí i nový baletní titul Kráska a zvíře, ke kterému napsal hudbu známý hudebník a muzikálový skladatel Michal Pavlíček a ve zpěvních partech můžete slyšet i další významnou osobnost pražské muzikálové scény Báru Basikovou. Autorem původní choreografie je šéf plzeňského baletního souboru Jiří Pokorný, jenž plně využívá bohaté expresivní a melodické rozpětí partitury Michala Pavlíčka s písněmi zmíněné Báry Basikové, srozumitelně tlumočí pohádkový obsah s využitím náročného tanečního rejstříku a spolu s výtvarnou složkou nabízí romantické okouzlení jak mladým, tak i dospělým divákům.
V titulních rolích známé pohádky tančí v alternacích Jana Kalinská s Nikolou Pažoutovou (Kráska) a Martin Šinták nebo Milan Maláč (Zvíře).
Na nejbližší reprízy se můžete vypravit do Komorního divadla 30. března nebo 1., 14. a 21. dubna 2010.

Foto: Pavel Křivánek
1) Zpívání v dešti – Jan Kaštovský a Bronislav Kotiš
2) Zpívání v dešti – Stanislava Fořtová
3) Hledá se muž. Zn.: Bohatý! – Soňa Borková a Bronislav Kotiš
4) Kráska a zvíře – logo

Další informace o inscenacích DJKT Plzeň a kontakt na prodejce vstupenek naleznete zde:
DJKT Plzeň
Předprodej vstupenek DJKT Plzeň