Helena Vondráčková (Grizabella), DJKT Plzeň

Jedna z ikon české pop music, zpěvačka Helena Vondráčková, se na jeden den vrátila ke své roli Grizabelly v světoznámém muzikálu Kočky od Andrewa Lloyda Webbera. Stalo se tak v neděli 26. března na scéně Nového divadla v Plzni.

Helenu Vondráčkovou na dvojici mimořádných představení pozval přímo šéf muzikálového souboru Lumír Olšovský. Vondráčkovou čekal v Plzni bohatý program hned od rána. Nejdříve navštívila jeden z prestižních kadeřnických salonů ve městě, následně se zúčastnila zvukové a inscenační zkoušky, setkání s novináři a pak odzpívala odpolední i večerní  představení Cats. Mezi představeními stihla ještě autogramiádu. Jednalo se zároveň o 60. a 61. reprízu Koček, které na plzeňské scéně patří k nejúspěšnějším muzikálovým inscenacím už od své premiéry v roce 2014, kdy muzikál na scénu přivedli režisér Roman Meluzín a choreografové Jiří Pokorný a Richard Ševčík. Hraje se na zbrusu nové scéně Daniela Dvořáka, ale v originálních pražských kostýmech Šárky Hejnové.

Helena Vondráčková ve stejné roli účinkovala už v první české inscenaci tohoto muzikálu v Divadle Milénium v roce 2004. Stejně jako celý tým plzeňských herců i tanečníků na jevišti odvedla skvělý výkon, za který sklidila během závěrečné děkovačky standing ovation. Na jevišti s ní stáli v hlavních rolích například Miro Grisa, Radek Štědronský Shejbal, Pavel Režný, Kateřina Falcová, Karolina Gudasová, Michal Kováč, Veronika Veselá, Petra Vraspírová a řada dalších. Na zmíněná dvě představení slavné zpěvačce úlohu Grizabelly propůjčila její vynikající plzeňská představitelka Stanislava Topinková Fořtová.

Vzhledem k tomu, že obě reprízy byly beznadějně vyprodané, uvažuje vedení muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni o dalším hostování Vondráčkové na podzim letošního roku. Mezitím Helenu Vondráčkovou čeká celá řada velkých koncertů v Čechách, na Slovensku i v Polsku spojených s jejím významným životním jubileem, zejména pak vystoupení přímo na hradu Karlštejně 24. června 2017.

Helena Vondráčková (Grizabella), DJKT Plzeň

Foto: Pavel Křívánek