Muzikál Kočky, DJKT Plzeň

Jedna z nejúspěšnějších inscenací muzikálového souboru Divadla J.K. Tyla v Plzni spěje k derniéře. Kočky budou na Nové scéně k vidění už jen sedmkrát. Muzikál měl v Plzni premiéru v prosinci 2014 v režii Romana Meluzína a v českém přebásnění Michaela Prostějovského a získal si neutuchající přízeň diváků. A to i díky vynikajícímu, tanečně, pěvecky i herecky zdatnému obsazení v čele s plzeňskou hvězdou Stanislavou Topinkovou Fořtovou v roli kočky Grizabelly, zpívající hit „Vzpomínky“ („Memory“). Naší recenzi premiéry naleznete zde.

Muzikál Kočky patří mezi nejúspěšnější díla slavného hitmakera  Andrewa Lloyda Webbera, vloni oslavil 35. výročí od světové premiéry, která se odehrála v roce 1981 v Londýně, kde se Kočky bez přestávky uváděly do roku 2002 a zaznamenaly téměř 9000 repríz, také na Broadwayi se „Cats“ zařadily mezi tři nejdéle hrané show. Na celém světě pak tento muzikál vidělo téměř 70 milionů diváků! Muzikál získal nejprestižnější světová ocenění – dvakrát Grammy a sedm cen Tony. Přes dva tisíce repríz zaznamenaly Kočky ve Vídni, šest tisíckrát se hrály v Hamburku… Jejich úspěšné tažení pokračuje i po Čechách, kde už je viděli diváci v Praze, Brně a Plzni, příští rok se chystají dobýt Ostravu.

Plzeňské „kočky a kocouři“ budou na Nové scéně tančit a zpívat ještě dvakrát do konce sezony, a to 7. května (pro studenty pouze za 100 Kč) a 7. června, vždy od 19 h. Po prázdninách se na Kočky mohou diváci vypravit ještě 7. října, kdy od 14 i od 19 h vystoupí v roli Grizabelly opět Helena Vondráčková. Další reprízy jsou naplánovány na 31. října, 17. listopadu a naposledy, po jedenasedmdesáté, spadne za Kočkami opona 9. prosince 2017.

Helena Vondráčková (Grizabella)

 

Foto: Pavel Křivánek