Už v sobotu 28.března zhlédnou první diváci na Hudební scéně Městského divadla v Brně premiéru světově proslulého muzikálu A.L.Webbera a Tima Ricea EVITA. Titulní role patří pěvecky i pohybově k nejnáročnějším ženským postavám muzikálového repertoáru a jejím představitelkám může přinést slávu i pád. Pojďme se podívat, jak se vyvíjela kariéra všech českých Evit před i po účinkování v tomto díle.

Radka Fišarová /Praha 1998/
Dnešní hvězda mnoha muzikálů začala svoji „pěveckou kariéru“ v dětském sboru Bambini di Praga už v pěti letech. Poté vystupovala v několika rockových a jazzových formacích a vystudovala zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Před Evitou hrála v pražském nastudování Hair. V roce 1998 se jako dvacetiletá stala celosvětově nejmladší Evitou. Po ukončení této produkce dokonale využila příležitosti, kterou jí dala titulní úloha Edith Piaf v tanečním muzikálu Libora Vaculíka, Petra Maláska a Václava Kopty v Divadle J.K. Tyla Plzeň. Na základě obrovského úspěchu této inscenace se zaměřila na repertoár slavné Edith i koncertně a začala se více věnovat šansonu obecně. Úspěšně vystupovala a vystupuje v mnoha dalších muzikálech: Kleopatra, Rebelové, Tři mušketýři, Lucrezia Borgia, Elixír života, Angelika, Touha, Čachtická paní a Dracula. Díky Evitě a Edith se stala jednou z nejvyhledávanějších českých muzikálových interpretek.

Tereza Slouková /Praha 1998/
Sympatická blondýnka přišla do Evity s minimem jevištních i životních zkušeností. V letech 1996–1999 studovala populární zpěv na Pěvecké konzervatoři Praha pod vedením profesorky Svatavy Černé. Poté ještě pokračovala na Ježkově konzervatoři. Přestože byla po boku Radky Fišarové neoficiální „dvojkou“ pražského nastudování /což jasně dokládá minimální účast na nahrávce výběru písní z tohoto muzikálu/, zvládla pěvecky, tanečně i herecky nesnadnou roli na nadprůměrné úrovni. Na muzikálové scéně se ještě objevila v menších rolích v titulech Kleopatra a Krysař. Od roku 2004 se plně věnuje zpěvu ve skupině Abba Stars, která je považována za nejlepší středoevropský revival slavné švédské formace.


Radka Coufalová /Brno 2009/
Jedna z opor muzikálového souboru Městského divadla v Brně vystudovala muzikálové herectví na JAMU v roce 2001. Už během studií v ateliéru Jany Janěkové prokazovala mimořádný talent – v MdB hostovala ve West Side Story a po absolvování JAMU jí bylo nabídnuto stálé angažmá. Na jevišti prestižní brněnské scény ztvárnila celou řadu stěžejních rolí zpěvoherního repertoáru, z nichž jmenujme alespoň Sally Bowles v Kabaretu, Sukie v Čarodějkách z Eastwicku, Hodl v Šumaři na střeše, Eržiku v Koločavě, Markétu Lazarovou, Sněhurku nebo Denisu z operety Mamzelle Nitouche. K jejím nejvýraznějších uměleckým úspěchům patří prestižní Cena Thálie za mimořádný herecký výkon v úloze Vypravěčky v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, kterou získala v roce 2007. Nyní exceluje jako Cosette v Les Misérables a nově se divákům představí v titulní úloze manželky argentinského diktátora Evy Duarte de Perón.
Radka Coufalová hostovala i v dalších brněnských divadlech, natočila několik pohádek pro Českou televizi a objevila se v seriálech Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě i ve filmu Comeback. Ve volném čase se věnuje kresbě a psaní básní.

Hana Holišová /Brno 2009/
Je dcerou brněnského dirigenta Evžena Holiše a zpěvoherní sólistky Hany Horké. Vystudovala střední pedagogickou školu a činoherní herectví na JAMU. V muzikálu debutovala rolí Kathy Seldonové ve Zpívání v dešti. V MdB nejprve několik sezon hostovala /Hair, Muzikály z Broadwaye, Kabaret/ a současně vystupovala také v ND Brno, na Nové scéně v Bratislavě, v Hudebním divadle Karlín či v Divadle Bolka Polívky. Od roku 2005 je v Městském divadle v angažmá. Na jeho jevišti vytvořila řadu významných postav v muzikálech Kdyby tisíc klarinetů, Čarodějky z Eastwicku, Červený a černý, Peklo, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť nebo Markéta Lazarová. Nejnověji hraje Eponinu v Bídnících a připravuje se na roli Evity. Do podvědomí televizních diváků se dostala zejména díky postavě zdravotní sestry Anny Peškové ve Velmi křehkých vztazích a zahrála si i ve filmu Anglické jahody.

Ivana Skálová /Brno 2009/
Herečka a zpěvačka, jejíž repertoár sáhá od folkloru přes muzikál až po jazz. V Městském divadle Brno vystupuje jako host. Naposledy zde ztvárnila úlohu Babice v Les Misérables, Evita bude její první velkou rolí na jevišti Hudební scény. Hostuje také ve Slováckém divadle v Uherském hradišti, kde hraje například v inscenaci Slaměný klobouk a vystupuje s jazzovým Triem Petra Jakeše.

Základní informace o muzikálu Evita přineseme našim čtenářům před premiérou v pátek 27.března. První fotografie si můžete prohlédnout díky naší spolupráci s Městským divadlem Brno a s laskavým svolením fotografa Jefa Kratochvila.

Foto: Jef Kratochvil /Evita MdB 2009 – Hana Holišová a company, Radka Coufalová s Dušanem Vitázkem a Hana Holišová s Igorem Ondříčkem/

Další snímky