Jedna z opor muzikálového souboru Městského divadla v Brně se představí divákům v poněkud neznámé roli – jako autorka perokreseb, které bude vystavovat v Moravské vinotéce na Mojmírově náměstí od soboty 4. dubna. Vernisáž začíná od 17 hodin.

Radka Coufalová je kmenovou sólistkou MdB od roku 2001, kdy vystudovala na JAMU muzikálové herectví. Od té doby patří mezi nejobsazovanější a nejoblíbenější herečky muzikálového souboru. Vytvořila zde mnoho zásadních rolí zpěvoherního repertoáru, například Jeanie v Hair, Sally Bowles v Kabaretu, Žofii Chotkovou ve Ferdinandovi, Sukie v Čarodějkách z Eastwicku, Cosettu v Bídnících a titulní úlohy v Markétě Lazarové, Mamzelle Nitouche, Sněhurce a naposled v světoznámé Evitě A.L.Webbera. V roce 2007 získala Thálii za roli Vypravěčky v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Hostovala i v dalších divadlech, natočila několik pohádek pro Českou televizi a objevila se v seriálech Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě i ve filmu Comeback.
U skicáku Radka Coufalová odpočívá a ralaxuje také při psaní básniček. Patří-li k vašim oblíbeným herečkám, určitě se vám její perokresby budou líbit.

Ilustrační foto: Jef Kratochvil /Radka Coufalová s Jiřím Machem v muzikálu Markéta Lazarová/