Do etapy závěrečných příprav vstoupil připravovaný muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo, který bude mít v pražském muzikálovém divadle Hybernia premiéru 11.11. 2011.

Produkční tým nenechává nic náhodě, a tak se diváci mohou těšit na neopakovatelnou audiovizuální muzikálovou show, kterou si navíc budou moci užít i zahraniční turisté. Představení bude uváděno s anglickými titulky.
“Nečekal jsem, že bych někdy dělal muzikál, takže mne už samotná nabídka dost překvapila,” prohlásil na tiskové konferenci režisér Martin Kukučka, jenž je zároveň s Lukášem Trpišovským ze známého dua SKUTR spoluautorem libreta.
“Přesto je Quasimodo tématem, které mě neskutečně naplňuje. Dostal jsem možnost vytvářet na jevišti velké obrazy nabité hudbou, slovem i tancem, tedy vším, co dobré hudební divadlo potřebuje. Proto si zkoušení extrémně užívám,” dodává Kukučka.

V hlavních rolích se představí celá plejáda pěveckých a hereckých hvězd, mimo jiné Jiří Korn, Csongor Kassai, Tomáš Trapl, Marián Vojtko, Tomáš Savka nebo Radka Pavlovčinová. Na divadelních prknech se objeví také Radka Fišarová, přestože je už v šestém měsíci těhotenství. „Role Matky Guduly není příliš fyzicky náročná, a tak budu v muzikálu vystupovat až do ledna. Následně mě nahradí kolegyně Luďka Kuralová“, vysvětluje Fišarová. „Věřím, že přiměřené pracovní zapojení mě udrží fit a děťátku prospěje“, dodává.

Na základě důkladného prostudování změnila svou podobu i maska hlavního hrdiny Quasimoda, která je nyní méně děsivá, ale příjemnější pro herce. „Naše muzikálové představení je pro herce náročné nejen pěvecky, ale také fyzicky. Po celou dobu představení se herci pohybují v členitém terénu a lezou po konstrukcích. Orientace v prostoru je tak pro ně klíčová“, říká maskér Petr Fadrhons. „Zpočátku byla maska udělaná s falešným okem, které překrývalo hercovo skutečné oko. To bylo pro představitele nebývale náročné. Nová maska je jistým způsobem kompromis, stále je děsivá, ale usnadňuje hercům práci. Hrb zůstává a maska bude ve formě silikonových doplňků lepena na obličej, tak aby se zdeformovala tvář“, dodává maskér.

V den premiéry, tedy 11. listopadu 2011, vyjde i muzikálové CD. „Nebude se jednat o klasický záznam z představení, CD je výběrem zajímavých písní poskládaných pro účel hudebního záznamu. Na albu budete moci slyšet hlavní představitele rolí, mezi nimiž jsou Jiří Korn, Tomáš Savka, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Tomáš Trapl a Markéta Procházková“, říká Petr Kaláb, jeden z autorů hudby.

Foto: Tomáš Martinek (snímky laskavě poskytla produkce muzikálu Quasimodo)

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal