V pondělí 23. září bylo v Divadle ABC v rámci představení Bedřich Smetana: The Greatest Hits pokřtěno stejnojmenné album písniček ze zmíněné hudební komedie. Album se křtilo pravou smetanou, kmotrem se stal kolega Dvořák. „Chceme tím vyvrátit zlé mýty o nevraživosti a závisti mezi skladateli, mezi umělci obecně a mezi Čechy,“ vysvětluje Petr Svojtka.
Písně z inscenace nazpívali herci Městských divadel pražských, za hudebním aranžmá operních árií, sborů a duet Bedřicha Smetany stojí hudebníci Ivan Hlas a Jiří Janouch. Autory hry jsou Jiří Janků a Petr Svojtka. V letošním roce získala tato inscenace na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích Cenu Komedie diváků za nejoblíbenější inscenaci publika.

CD zakoupíte na pokladnách divadel ABC a Rokoko za cenu 150 Kč. Ovšem hned dva kousky plné Smetanovy hudby v nových, neotřelých a někdy až provokativních aranžích mužete vyhrát v naší nové soutěži!

Soutěžní otázka tentokrát zní:

KTEROU Z VYJMENOVANÝCH OPER ZKOMPONOVAL BEDŘICH SMETANA?

1) DIMITRIJ
2) DON GIOVANNI
3) DALIBOR

Svoji odpověď spolu s emailovým spojením napiště jednoduše do komentáře pod článkem. Odpověď ani mailová adresa se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k nim má pouze administrátor webu. Na vaše tipy čekáme do nedělní půlnoci 6. října 2013.

Snímky i cenu do soutěže laskavě poskytla Městská divadla pražská. Děkujeme.