„Bylo to krásné, a bylo toho dost,“ prohnalo se možná hlavou Jana KŘÍŽE a Martiny BÁRTOVÉ poté, co se z úst moderátorů Martiny Kociánové a Petra Vondráčka dozvěděli, že zvítězili v diváckém hlasování castingové show TV Prima a Divadla Kalich Cesta ke slávě a získali tak smlouvu na hlavní role v připravovaném muzikálu Robin Hood!

Bylo by poněkud pošetilé hodnotit pěvecké a taneční výkony jednotlivých soutěžících v posledním finálovém, značně vypjatém kole, když navíc zpívali písně, které už jednou v show zazněly a sami je považovali za své nejpovedenější. Koneckonců, vždyť bývá zvykem, že i porotci v samém závěru jen chválí… Takže zrekapitulujme pro ty, jenž třeba dali přednost finálovému hokejovému utkání našeho zlatého týmu na MS v Německu.

Jako první zpívala Michaela Doubravová, která si vybrala píseň Mamma I´m a Big Girl Now z muzikálu Hairspray. Ta skvěle odpovídá jejímu typu i hereckému naturelu „náctileté“ teenagerky, tak jak ji někteří znají i ze seriálové obrazovky. Míša je jistojistě opravdovým hereckým talentem, ale během celé show bohužel nepřekročila svůj charakteristický stereotyp a prošla z finalistů nejméně nápadným vývojem. Přišla hotová herečka, méně jistá zpěvačka a tak to již zůstalo. Přesto výborný výkon, předurčující jí právě pro Hairspray, Pomádu, Děti ráje nebo podobné kousky. Tam je zatím její místo.

Pak přišel skutečný profesionál a muž mnoha nejrůznějších tváří – Jan Kříž, od počátku jednoznačný favorit mezi muži. Zopakoval si svůj nejpovedenější herecký protiúkol, tentokrát dobrovolně – hudební číslo Hot Patootie/Bless My Soul z Rocky Horror Picture Show. Honzu již známe z mnoha titulů a kdo jej neviděl třeba v Plzni v muzikálu Spamalot v úloze Francouzského posměváčka, může jen litovat… Jeho výkony sleduji už delší čas a jsem přesvědčen o tom, že bude skvělým Robinem.

Překvapení castingu – Martina Bártová, a nakonec je z toho hlavní role! Úctyhodný výkon, který možná samotnou jazzovou zpěvačku překvapil. Jako jediná si zvolila píseň sice jako stvořenou pro svůj hlas, titulní šlágr z Hello, Dolly!, ale vhodnou spíš pro herecky zkušenější čtyřicátnici. Zaujala diváky zřejmě právě bezchybným zpěvem a také určitou hereckou elegancí, přirozeností i skromností. Jsem si rovněž jistý, že její výběr je šťastný, byť Ján Ďurovčík bude mít v tomto případě o trochu práce navíc.

Nezklamal ani David Weingärtner, který vystřihl rovněž titulní vypalovačku z muzikálu Vlasy (Hair). Prokázal obrovský pokrok od okamžiku, kdy do castingu vstoupil, a to herecky, pěvecky i pohybově. Stříbrná příčka pro něho bude jistě velkým povzbuzením a odrazovým můstkem pro další uměleckou práci. Pro úlohu Robina jej však bohužel handicapovala i malá výška, což v jiných úlohách nemusí být na překážku.

V pořadu jsme také vyslechli první kompletní duet Až se zblázním z připravovaného muzikálu z pera hudebního skladatele Ondřeje Soukupa a textařky Gábiny Osvaldové, který mimochodem považujeme za velmi povedený – začíná v mollové tónině, kde tak trochu připomíná songy z neméně kvalitní Johanky, ale v durovém refrénu působí naopak velmi svěžím a hudebně neotřelým dojmem.

Martině Bártové a Janu Křížovi blahopřejeme a připomínáme, že jejich alternanty budou Lucia Šoralová s Nelou Pociskovou a Václav Noid Bárta s Jánem Jackuliakem.V souvislosti s Cestou ke slávě vám přineseme ještě minimálně jedno velké překvapení, takže sledujte náš magazín i nadále…

Foto: TV Prima