Jan Kříž patří k nejtalentovanějším postavám současné české muzikálové scény. Hraje v Praze, ale i mimo ní, zejména pak v Plzni a Liberci, kde vytvořil několik stěžejních postav světového muzikálového repertoáru. A náš magazín pro vás přichystal další překvapení: Nyní se můžete Honzy zeptat na cokoli, co vás zajímá! Staňte se spoluautory našeho rozhovoru a ptejte se na jeho uměleckou dráhu, plány do budoucnosti i soukromí. Autory (a autorky) nejlepších otázek odměníme vstupenkami na zpěvákovy koncerty Vánoční setkání nebo jeho albem “Sečteno-podtrženo”!

Jak na to? Stačí svojí otázku pro Jana Kříže spolu s emailovým spojením jednoduše napsat do komentáře pod článkem. Text ani mailová adresa se nezobrazí ostatním uživatelům a přístup k nim má pouze administrátor webu, takže se nemusíte obávat, že vaši otázku uvidí někdo jiný, případně vám ji “ukradne”. Pusťte se do toho, čas máte do 18. listopadu. Pak Honzovi otázky zašleme a rozhovor vyjde na přelomu listopadu a prosince tohoto roku.

Jan Kříž (nar. 19. září 1985), čerstvý držitel prestižní ceny Thálie, je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších talentů současné české muzikálové scény. Jeho profesním těžištěm je Praha. Zde ztvárnil hlavní role například v muzikálech Pomáda, Robin Hood (širší nominace na cenu Thálie), Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice nebo Jack Rozparovač a nejnověji roli Šer-Chána v muzikálu Mauglí. Pravidelně je zván na hostování i do mimopražských divadel (např. muzikály Sugar – Někdo to rád horké, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python’s Spamalot nebo Řek Zorba). V roce 2010 vyhrál první českou televizní castingovou show Robin Hood aneb Cesta ke slávě. Jako zpěvák se podílel na CD muzikálů Pomáda, Osmý světadíl, Robin Hood, Johanka z Arku, Touha a Děti ráje. Aktuálně byl obsazen do úlohy Lea Blooma v chystané plzeňské premiéře muzikálu Producenti. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem “Sečteno-podtrženo”. Štefan Margita si vybral Jana Kříže jako hosta na svůj vánoční koncert 2010 a rok na to pro své celé vánoční turné 2011. Díky svým výtvarným dovednostem je Jan Kříž i vyhledávaným divadelním scénografem.

“Stejně jako loni, i letos jsem se rozhodl uspořádat sólový vánoční koncert. Tentokrát s názvem Vánoční setkání, ve třech městech a s opravdu čistě vánočním repertoárem, který jsem začal s O’Bandem Marka Ottla připravovat už v červnu. Uslyšíte jak klasické vánoční melodie a koledy v osobitých úpravách, tak písně muzikálové, které já mám spojeny s vánoční náladou, i několik zbrusu nových vánočních písní z naší dílny. Opět se můžete těšit na zajímavé hosty. Přijďte si s námi udělat pohodový večer u kouzelných melodií a svátečně se naladit,” láká na adventní koncerty Jan Kříž.

Vánoční setkání Jana Kříže 2013

Praha – 7. 12. 17:00 Cafe Teatr Černá Labuť
Ostrava – 8. 12. 17:00 Klub Parník
Liberec – 22. 12. 17:00 KC 101010 Vratislavice

Ilustrační foto: Archiv Jana Kříže