Velmi smutná zpráva překvapila dnes všechny příznivce pražské muzikálové scény, ale také skupin Oceán a Shalom – zcela nečekaně zemřel populární zpěvák Petr Muk, který se podle spekulací některých agentur pravděpodobně předávkoval léky. Zpráva velmi zaskočila i producenta Oldřicha Lichtenberga, který pro zpravodajský server iDNES.cz doslova uvedl:
“Petr byl úžasný člověk a tato nečekaná zpráva mne hluboce zasáhla.”
„Ještě v pátek jsem s Petrem mluvil a předával jsem mu vstupenky na nedělní koncert Kiss. Byl plný energie. V příštích dnech se budu snažit jeho rodině pomoci, jak jen to půjde,” dodal Lichtenberg.

Petr Muk patřil k nejpopulárnějším zpěvákům současné české pop music. Po účinkování se skupinami Oceán a Shalom se v roce 1997 vydal na sólovou dráhu. Opakovaně se umísťoval na předních příčkách nejrůznějších odborných i diváckých anket (Český slavík, TýTý, Gramy, Anděl) a je držitelem několika zlatých a platinových desek. Poslední album, V bludišti dnů, vydal před několika dny a sklízelo vřelé ohlasy u kritiků i posluchačů. V minulosti kromě vlastních hitů (Ráchel, Loď ke hvězdám, Neusínej, Tančíš sama, Ty a já nebo Něžné dotyky) proslul také řadou originálních coververzí. Už se Shalomem nahrál baladu Bon soir, mademoiselle Paris z repertoáru Olympicu, v pozdějších letech přezpíval mimo jiné Stín katedrál z repertoáru Václava Neckáře či Zrcadlo Karla Černocha. Stal se rovněž vyhledávaným muzikálovým zpěvákem, přičemž mu byly svěřovány zejména romantické a charakterní role – Prince v Rusalce, Raimonda v Johance z Arku, Galilea, Leonarda da Vinciho v Moně Lise, Rabína Löwa v Golemovi… Loni mu vyšlo profilové muzikálové album „Petr Muk – Muzikál a film“, kde zazněly i ukázky z Rebelů, Popelky, Lvího krále 2 či Tarzana.

Petr Muk nikdy netajil své problémy s maniodepresivní psychózou. Velmi těžce také nesl před třemi lety odchod Karla Svobody do muzikantského nebe. Sám hudební i divadelní svět opustil v pouhých pětačtyřiceti letech… Petře, budeš nám chybět.

Foto: Oficiální stránky zpěváka www.petrmuk.cz