Nejnovější díl reality show televize Prima Cesta ke slávě, jenž vede k vytoužené hlavní roli v novém muzikálu Robin Hood, se nesl ve znamení znamenitých tanečních výkonů, avšak slabších čísel pěveckých. Celá poslední šestice pánů pod vedením Jána Ďurovčíka na pódiu doslova potila krev!

Rovněž už je jasné, koho bude vítěz celé show v titulní roli alternovat – Václava Noida Bártu, který momentálně září v úloze pomstychtivého vrhače nožů v muzikálu Carmen na scéně Hudebního divadla Karlín. Tomu samotnému by se nejlépe jako herecký kolega zamlouval Petr Novotný, který už má několik muzikálových zkušeností za sebou, zejména coby tanečník. Vystupuje i ve zmíněné Carmen, odkud se s Noidem zná.
Tentokrát již soutěžícím zadávala úkoly porota. A jak toto „pánské“ finálové kolo z našeho pohledu vypadalo?

Viktor POLÁŠEK
Jesus Christ Superstar: Ty nejsi král
Celá klání zahájil známý song krále Heroda z nesmrtelné rockové opery Jesus Christ Superstar, mimochodem zazpívaný v češtině, přestože dnešnímu večeru kralovala angličtina. Viktor předvedl neuvěřitelný klaunský výkon, chvílemi až poněkud přeslazený, celé číslo brilantně odehrál i odtančil, ale bohužel na úkor zpěvu. Předvedl řadu intonačních i rytmických nepřesností, nesmyslná falzeta by se spíš hodila k Bee Gees a následující Horečce sobotní noci. Více zpěvu a méně křiku by neuškodilo.
Naše hodnocení: 50 %

Ladislav KORBEL
Flashdance: Maniac
Od počátku finálových kol herecky nezkušený a pěvecky nejslabší soutěžící si jistě uvědomoval, že dnes jde o vše. Porota mu rozhodně výběrem ne příliš atraktivní skladby úlohu nezlehčila. Ladislav předvedl v této nelehké písni slušnou nálož falešných tónů, ale překvapivě solidně udýchal nelehkou choreografii. Po čistě pěvecké stránce však propadák kola.
Naše hodnocení: 40 %

Laco HUDEC
Horečka sobotní noci: Night Fever
Po dvou rozpačitých výkonech na úvod se před zraky diváků i poroty zjevil profesionál, se kterým se musí i v dalších kolech počítat. Nadprůměrně odtančené i odzpívané číslo, které naznačilo, jak by komplexní muzikálový jevištní výkon mohl vypadat. Nutno podotknout, že porota tímto výběrem hereckému naturelu Hudce vyšla lépe vstříc.
Naše hodnocení: 70 %

David WEINGÄRTNER
Hair: Život mám
Netanečník se pokusil tančit – to byl hlavní znak Davidova vystoupení. Všichni zírali, někteří v úžasu, jiní hrůzou. Přestože soutěžící urputně bojoval s rytmem, byl to zatím jeho nejlepší výkon v soutěži, takový osobní rekord. Jeho předností je „robinovský“ vzhled a zajímavá barva hlasu. Uvidíme, zda to bude do budoucna stačit.
Naše hodnocení: 50 %

Petr NOVOTNÝ
Donaha!: Big Black Men
Je až neuvěřitelné, jak celkem zkušeného divadelního harcovníka během tohoto castingu svazuje nervozita. Přestože jeho výkony bývají velmi vyrovnané, jeho vystoupení bylo zatím vždy chladné, jakoby mu chyběl větší zápal a nadšení. Může dojít daleko, pokud se nezhroutí.
Naše hodnocení: 60 %

Jan KŘÍŽ
Horečka sobotní noci: Staying Alive
Rčení „to nejlepší nakonec“ se tentokrát naplnilo měrou vrchovatou. Přitom v tomto případě porota prokázala až neuvěřitelný cynismus a zadala Honzovi jasný antiúkol proti jeho běžnému hereckému naturelu. Vypořádal se s ním ale tak, že všem doslova spadla brada – zpíval jako jediný bez chyb, tančil jako o život a sem tam přidal nějaký skok či salto… Takto má muzikálové vystoupení vypadat, tak se hraje na Broadwayi a West Endu.
Naše hodnocení: 90 %

V diváckém hlasování přímo nepostoupili Ladislav Korbel a Viktor Polášek. Porota nakonec po dlouhém váhání ústy rozhodujícího Michala Kocourka oznámila, že dále nepostupuje Ladislav KORBEL. S přihlédnutím k průběhu celého castingu to je rozhodnutí spravedlivé.

Foto: TV Prima