Už naposled v Dlouhé zazní Antigona Rock Opera, která se sem nepravidelně poněkolikrát vrátila. Z hlubin bájného starověku, z temných pramenů historie se vynořuje příběh, který vykazuje nápadné podobenství s příběhy naší doby. Překonávání prapříčin této antické tragédie je posilujícím prvkem vývoje jedinců a společnosti a je klíčem i k řešení našich vlastních životů uvnitř moderní společnosti. Starověká báje o Antigoně vychází z pradávných antických mýtů, které mají ale pravděpodobně zcela reálný historický podklad. Je to silný příběh, který je jednou ze součástí celého komplexu dramatických vazeb mezi osobnostmi, které provázejí staré řecké báje, pověsti, legendy i další literární tvorbu.

Antigona v minulosti inspirovala řadu dramatiků, výtvarníků i operních skladatelů. Autorem nynějšího rockového zpracování je hudební skladatel, klavírista a producent Milan Steigerwald a textařka, skladatelka a producentka Pavla Forest. Na motivy Sofoklovy antické tragedie Antigona vytvořili osobitou rockovou operu, která se už předvedla v koncertní i divadelní podobě. Rocková Antigona má již za sebou řadu úspěšných představení v Obecním domě v Praze, v Kongresovém centru Praha a na scéně pražského Divadla v Dlouhé. Podle pořadatelů se těší stále většímu zájmu návštěvníků i odborné kritiky. V anketě 55 rockových publicistů Břitva získala nejen nominaci na nejlepší neřadovou nahrávku roku (2CD s CD-ROMem „Antigona-rockopera”) , ale i cenu za „mimořádný počin”. V plném rockovém obsazení a divadelním ztvárnění bude ANTIGONA k slyšení a vidění i v sobotu 31. října na scéně Divadla v Dlouhé.

Ve zkrácené verzi byla také Antigona představena na významných letních festivalech. V režii Pavly Forest a v ohnivě artistické choreografii Terezy Atanas Georgievové (Sangredans, Teatr Novogo Fronta, divadlo Continuo), jste ji mohli zhlédnout před nadšeným publikem milovického Votvíráku, na Basinfirefestu nebo RokycanyFestu v hodinové popůlnoční koncertní show.
Antigona mimo jiné natočila také svůj první hraný videoklipu na píseň „Poslední cesta”. Scénáristka a libretistka Pavla Forest a režisér klipu David Beránek jej situovali do tajemné atmosféry hlubokých černokosteleckých lesů plných zvířat, mytických postav a tajemných bytostí. Představitelé hlavních rolí Haimón – Jan Toužimský (Arakain) a Isména – Bára Zemanová, kteří milostný duet nazpívali, v něm mají i své dětské protějšky. Ve videoklipu se objevuje většina představitelů jak hlavních rolí, tak hudebníků této rockové opery, včetně skvělého Viktora Dyka (Kreón) nebo Žántí (Antigona), jejíž dětskou podobu herecky ztvární dcera autorů Marie Steigerwaldová. Obrovskou devizou představení je i účast dvou operních hvězd světového formátu Evy Urbanové a Lívie Vénosové, které alternují v úloze Bohyně osudu Moiry.
,,Podle reakcí diváků i některých osobností z kultury a veřejného života si myslím, že Antigona zaujala. Vytvořili jsme nový fenomén na naší hudebně-dramatické scéně, s kterým bodujeme i na letních festivalech,” řekla spoluautorka a producentka projektu Antigona Pavla Forest.

V hlavních rolích vystupují:

Bohyně osudu Moira: Eva Urbanová/Lívia Vénosová
Antigona: Kristýna Kudrnáčová/Žántí
Kreon: Viktor Dyk
Isména: Bára Zemanová/Daniela Langerová
Hádés: Petr Opava
Haimon: Jan Toužimský/Lukáš Písařík
Eurydika: Pavla Forest
Polyneikés: Ian Kodet
Teirézias: Raven
Mantó: Zuzana Dovalová
Hlídač/šašek: Miloš Kočí
Thanatos: Tereza Atamas Georgievová