Impossible Dream, foto: Archiv Adama Plachetky

Světově proslulý barytonista Adama Plachetka poprvé vstupuje do světa muzikálu. Nahrál album, jež představí a pokřtí 18. října během koncertu ve Fóru Karlín. Za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dirigenta Tomáše Netopila zazní árie z muzikálů My Fair Lady, Les Misérables, Phantom of the Opera, Cats, Man of La Mancha, Camelot, Oklahoma, Paint Your Wagon, Porgy and Bess, South Pacific, Show Boat, West Side Story či On the Town.

Muzikály jsem měl vždycky rád. Můj původní plán při nástupu na konzervatoř dokonce byl, že se jim po studiích budu věnovat. Velmi záhy jsem však přesedlal na klasiku a už u ní zůstal, což se ukázalo být správnou volbou. Chovám velký respekt ke všem, kdo zvládají s plným nasazením zpívat denně stejnou muzikálovou roli, ale obávám se, že já bych k nim nepatřil. Proto jsem moc rád, že se mohu po letech k muzikálu alespoň touto nahrávkou a koncertně vrátit a tenhle svůj dávný sen si splnit,“ říká Adam Plachetka.

Dvaatřicetiletý basbarytonista Adam Plachetka již dosáhl na nejvyšší mety operního světa – vystoupil v newyorské Metropolitní opeře, v milánské La Scale, v londýnské Královské opeře v Covent Garden a ve Vídeňské státní opeře, jejímž stálým sólistou je už sedm let. Poprvé zve publikum Na Broadway, jak je jeho koncert pojmenován. V závěru koncertu proběhne autogramiáda společně se slavnostním křtem CD Impossible Dream.