Plzeňské kabaretní c.k. Divadlo Pluto odehrálo v neděli 18. dubna před zcela vyprodaným hledištěm benefiční představení operetní show Zieglerka, jehož výtěžek poputuje na konto pro rozvoj české nemocnice v Keni. Hosty nedělního představení byli také režisér filmu Doktor od Jezera hrochů Zdeněk Troška a Aleš Bárta, manažer české nemocnice v keňském Itibu, kde Troškův tým film natáčel. Ten osobně převzal šek od divadla Pluto a jeho diváků. Akce nevelkých rozměrů nakonec vynesla úctyhodných 47 700 korun.

„Mám velkou radost, že se naše myšlenka pomoci nemocným a strádajícím dětem v Africe setkala s takovou podporou diváků,“ uvedla principálka souboru Jindřiška Kikinčuková. „Pokud by někdo chtěl finančně přispět i mimo uvedenou benefici, nalezne na našich webových stránkách číslo konta, kam lze příspěvky zasílat.“ Zároveň Jindřiška Kikinčuková dodává, že už v tomto týdnu na scéně Pluta vyvrcholí oslavy jeho jedenáctých narozenin.
„Nejlepším dárkem pro herce je samozřejmě plné hlediště. Jako určitou formu poděkování jsme proto pro všechny návštěvníky našich představení připravili zvýhodněné vstupné na dubnová představení.“

Operetní revue Zieglerka s nejznámějšími melodiemi Florimonda Hervé, Franze Lehára a Emmericha Kálmána se hraje v Plutu už od loňského 26. října. Zmiňovanou hru napsala na podkladě knihy Adolfa Branalda „Zlaté stíny Marie Zieglerové“ samotná herečka, producentka a dramaturgyně Jindřiška Kikinčuková a popsala v ní životní pouť možná nejslavnější české subrety, která plnila divadelní pokladny nejen svým hlasem a krásou, ale také mnohými skandály. U jejích nohou klečely zástupy významných mužů z celé Prahy, při jejím americkém turné jí chtěli v Chicagu postavit divadlo, Rudolf Piskáček o ní napsal operetu Mařenka a Adolf Branald výše zmíněný román. Přestože kariéru ukončila v necelých čtyřiceti letech, v srdcích mnoha diváků zůstala nepřekonatelnou operetní bohyní. I po svém odchodu z divadelních prken na zemědělskou farmu se na scénu ještě párkrát vrátila – objevila se v několika filmech, hostovala v revue Voskovce a Wericha Nebe na zemi a ještě v době, kdy jí táhlo na sedmdesátku, několikrát vyprodala pražskou Lucernu. Takový kousek se zřejmě povedl pouze jí a Karlu Gottovi…

V Divadle Pluto legendární operetní divu hraje Jitka Kubištová, její matku Jindřiška Kikinčuková v alternaci s Ivanou Malatovou a těšit se mohou diváci také na setkání s Přemyslem Kubištou, Miloslavem Krejsou nebo muzikálovým hercem Petrem Kuklou. O hudební doprovod se stará klavíristka Ivana Janečková a muzikant Milan B. Karpíšek (housle a bicí). Na další reprízu Zieglerky se můžete vypravit 31. května od půl osmé večer.

Foto: Divadlo Pluto – Radek Vondráček