V Divadle Pluto měl 27. března premiéru proslulý americký divadelní muzikál My Fair Lady. Dílo libretisty A. J. Lernera s hudbou Fredericka Loewa, jehož předlohou byla divadelní hra G. B Shawa Pygmalion o sázce profesora Higginse a plukovníka Pickeriga, že promění prostou prodavačku květin Elizu Doolittlovou v distinguovanou dámu, měla svoji premiéru na Broadway v roce 1956. Rozletěla se okamžitě do celého světa a získává si spolehlivě srdce diváků už několika generací. U nás se muzikál poprvé hrál v roce 1964 v českém překladu Oty Ornesta v pražském Hudebním divadle Karlín. V Plzni v Divadle J. K. Tyla byla My Fair Lady uvedena naposled v roce 2002, nyní se slavný muzikál vrací před plzeňské publikum díky Divadlu Pluto. Režíruje jej Bronislav Kotiš, choreografii připravil známý tanečník Jan Onder, který je mimo jiné autorem choreografie k inscenaci pražské Ypsilonky Varieté Freda A.

My Fair Lady je největším a nejobtížnějším projektem Pluta od jeho založení. „Její příprava je náročná po produkční, inscenační a finanční stránce. Musíme se podřídit přísným požadavkům zahraničních i českých agentur,“ konstatuje marketingová vedoucí Pluta Anna Kupková.

Inscenace v Divadle Pluto chce vtáhnout diváky do děje od samého počátku. Herci a tanečníci se pohybují nejen na jevišti, ale i v hledišti. Inscenace je doplněna stínovou i obrazovou projekcí a dalšími zajímavými efekty. Projekce navozují atmosféru představení ještě před jeho počátkem, nejvýrazněji jsou pak podle Anny Kupkové využity při plesové scéně či v Ascotu při davových scénách. Ty totiž není možné vzhledem ke komornějšímu prostředí Pluta realizovat ve velkém počtu účinkujících.

V hlavní roli Elizy vystoupí Kamila Kikinčuková. „Jsem mamince vděčná, že titul zařadila. Splnila mi tak velký sen. Moc se na představení těším a doufám, že potěší diváky stejně jako mě. Myslím si také, že My Fair Lady přivede do Pluta i lidi, kteří tu dosud nikdy nebyli,“ říká herečka, která je v současné době členkou souboru pražské Ypsilonky. „Na Elize mě ze začátku moc bavila komická stránka role, ale na jevišti mě najednou víc chytla ta dramatická a paradoxně jsem měla před komikou respekt. Přesto, že jsem především komik a mám komedii ráda. Doufám tedy, že se mi podařilo obě stránky role dobře vyjádřit,“ říká Kamila Kikinčuková. Jako profesor Higgins se představí divadelní a filmový herec Radek Zima, který byl za ztvárnění Higginse v inscenaci Divadla Ústí nad Labem v roce 2010 nominován na Cenu Thálie. S Kamilou Kikinčukovou se znají ze společného účinkování v jiných produkcích. „Dělal mi partnera v druhém díle Babovřesek a nyní mi je partnerem na jevišti. Lepšího jsem si nemohla přát,“ směje se Kamila Kikinčuková. V roli Alfréda Doolittla alternuje sólista opery Divadla J. K. Tyla v Plzni Dalibor Tolaš s Pavlem Kikinčukem. V roli plukovníka Pickeringa vystoupí Bronislav Kotiš nebo Miloslav Krejsa, jako paní Higginsová Monika Švábová v alternaci s Jindřiškou Kikinčukovou. Metařem Zevlounem Jackem bude zkušený tanečník Petr Stopka. „Po účinkování na velkých scénách je pro mě Pluto nová a příjemná zkušenost, návrat do rodinného prostředí. Navíc My Fair Lady mám moc rád, muzikály a operety jsem od dětství vyhledával. Spolupráce s Broňou Kotišem je výborná, myslím, že jsme si padli do noty,“ říká Petr Stopka. V dalších rolích účinkují Ivana Malatová, Jitka Kubištová, Petr Kukla nebo Jan Večeřa, Čestmír Kouba, Roman Beneš, Markéta Kubištová, Kateřina Kubištová a posluchači Dramstudia Divadla Pluto. Celkem v jedné inscenaci účinkuje více než dvacítka herců. Herci budou hrát a zpívat za použití nahrávky, autorkou scény i kostýmů je Jindřiška Kikinčuková.