Dva osvědčené muzikály se vrátí na scénu pražského Divadla Broadway: 18. února 2016 se po zdlouhavých jednáních znovu objeví Angelika Michala Davida, na 6. říjen 2016 je pak naplánovaná obnovená premiéra oblíbené hudební komedie Adéla ještě nevečeřela z pera Ondřeje Brouska (hudba) a Radka Balaše (divadelní adaptace, texty písní). Zároveň zmíněné muzikálové divadlo oznámilo, že už 25. března 2016 by měla být odpremiérována zatím tajemnem obestřená a již jednou odložená muzikálová inscenace parodie Padesáti odstínů šedi.

Angelika měla světovou premiéru 6. března 2007 a krátce se vrátila na scénu v roce 2010. Neohřála se ale na jevišti příliš dlouho kvůli sporům o ceně autorských práv ze strany autorky knižní předlohy Anne Golon. Režie nové verze se tentokrát zhostí Libor Vaculík, který bude vycházet z původní koncepce Jozefa Bednárika. Nepůjde však o kopii předchozí inscenace. Bude se hrát na nové scéně, přešívají se kostýmy, některé malé postavy budou vyškrtnuty… Zároveň Libor Vaculík s producentem Oldřichem Lichtenbergem ujišťují, že dobrý základ zůstane a Angelika se například i tentokrát obejde bez dnes módních projekcí:
“Jožo Bednárik si tenkrát vymínil, že žádné projekce nechce, přál si vždy čisté divadlo. A my jeho přání ctíme. Přesto vymýšlíme trochu jiné jevištní ztvárnění. Zejména chceme představení zkrátit, protože původní muzikál trval přes tři a půl hodiny. Vše zbytečné se snažíme dát pryč, ale tak, aby to neuškodilo příběhu,” vysvětlil na tiskové konferenci Oldřich Lichtenberg. Pozměněné a doplněné bude samozřejmě i původní obsazení, v titulní roli se společně s Kamilou Nývltovou nově budou střídat Alžbeta Bartošová a současná hvězda Fantoma Opery Michaela Gemrotová.

Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce jí získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává “markýzou” pařížského podsvětí. Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu, přípravu smlouvy Francie s Bachtiary bejem, vyslancem sultána, vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Vyslance Bachtiary žádá jako dar Angeliku, král odmítá a veřejně jí prohlásí za svou přítelkyni. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu nevěří – rozhodne se Peyraca hledat….

Michal David, Lou Fanánek Hagen: ANGELIKA

Režie a choreografie: Libor Vaculík (podle režijní koncepce Jozefa Bednárika)
Scéna:Šimon Caban
Kostýmy: Roman Šolc
Autorem písně “Angelique Marquise des Anges” je Michel Magne

Osoby a obsazení:

ANGELIKA: Kamila Nývltová / Alžbeta Bartošová / Michaela Gemrotová
JOFFREY DE PEYRAC: Josef Vojtek / Marian Vojtko
DESGREZ: Tomáš Trapl / Bohouš Josef
NICOLAS: Josef Vágner / Jan Kopečný
ŠPÍNA: Peter Pecha / Jakub Kudrnáč
KRÁL LUDVÍK XIV.: Vilém Čok
BACHTIARY BEJ: Ali Amiri / Martin Šemík
GENDÉRE: Michal Tůma / Robert Kryl
GENO: Aleš Háma / Zdeněk Izer
STELIEN: Jakub Wehrenberg / Jan Kuželka
CONTOIRE: Yvetta Blanarovičová / Radka Fišarová / Olga Lounová
MONTESPAN: Zdenka Trvalcová / Lucia Jagerčíková / Alžbeta Bartošová
PANÍ M.M.: Ljuba Dančenko / Nelly DankoFoto: Produkce muzikálu Angelika

Vstupenky na zmiňované představení můžete zakoupit zde.Ticketportal