“Co uděláte, když náhle objevíte staré rodinné tajemství? A co když je to sedm košilí vašich sedmi zapřených a do havranů zakletých bratrů?,” táží se mladí tvůrci nového českého muzikálu Sedmero havranů, který bude mít světovou premiéru na scéně divadla Semafor 10. a 11. ledna tohoto roku.

Na motivech slavného pohádkového příběhu Boženy Němcové staví hudební skladatel Pavel Trojan Jr. a textařka Tereza Karpianus strhující hudební drama určené pro celou rodinu. Mladí autoři umně kombinují klasický muzikál anglosaské provenience a moderní hudebně-dramatické dílo, které i přes promyšlené a náročné kompozice nezapře velký hitový potenciál.

Příběh je inspirován léty prověřenou pohádkou. Bohdanka se svou ovdovělou matkou žije v osamělém stavení na kraji vesnice. Občas sice slyší podivně zoufalé krákání okolo domu poletujících havranů, ale nepřikládá tomu žádný mystický význam. Na rozdíl od její matky, do níž se každý ptačí výkřik zařezává jako osten. Až když Bohdanka nalezne sedmero chlapeckých košil, matka se přiznává ke kletbě, kterou ve chvíli slabosti uvrhla na svých sedm synů, kteří se posléze proměnili v havrany. Bohdanka se rozhodne své bratry zachránit a přes nelibost matky odchází z domova vstříc úkolu a tedy i dospění….

Pavel Trojan Jr., Tereza Karpianus: SEDMERO HAVRANŮ

Režie: Pavel Ondruch
Scénografie: Zuzana Mazáčová
Kostýmy: Klára Syrůčková
Choreografie: Klára Klepáčková

Osoby a obsazení:

Bohdanka: Veronika Savincová / Monika Sommerová
Princ: Tomáš Vaněk
Sestra: Marta Sovová
Matka: Dáša Zázvůrková
Havraní bratři: Vít Bečvář, Petr Besta, Jan Bochňák, David Bouša, Jiří Böhm, Jakub Hliněnský, Adam Koubek, Martin Šimek

Premiéry 10. a 11. ledna na scéně divadla SEMAFOR.

Foto: Produkce muzikálu Sedmero havranů