Po téměř čtyřech měsících mohli olomoučtí diváci opět vidět taneční muzikál Edith-vrabčák z předměstí, další příležitost budou mít znovu 19. března. Na jeho vzniku se podíleli Petr Malásek, Václav Kopta, Libor Vaculík a samozřejmě mnoho dalších. Premiéra v roce 2000 se konala v Divadle J.K.Tyla v Plzni a od té doby cestuje po několika městech celé republiky včetně Olomouce. Sem se vrátil v obnovené premiéře po dvouleté pauze 23. října 2008.

V hlavní pěvecké roli mohou diváci už od samého začátku obdivovat Radku Fišarovou, časem ji začala alternovat Zdenka Trvalcová. Při posledním představení poctili Olomouc svou návštěvou Radka Fišarová společně se Zbyňkem Fricem, který v roli vypravěče provází celým představením. Hned v úvodní scéně Radka Fišarová předvedla své umění, zatímco Zbyněk Fric bohužel zůstal se svou francouzštinou poněkud v jejím stínu. Edith Piaf má při každém vystoupení vždy dvě představitelky, a sice zpěvačku a tanečnici. Olomouckému publiku se představila místní baletka Renáta Mrózková, ovšem mnozí diváci si dvě představitelky uvědomili až ve chvíli, kdy se spolu poprvé objevily na jevišti. Radka své taneční pasáže rovněž odtančila velmi kvalitně, až se chvílemi při těch náročnějších nechtělo věřit, že je to stále ona. Její vystoupení je až tak autentické, že si musí zvykat na určitou nedůvěru. Při jednom zahraničním představení byla nařčena, že zpívá na playback. Její hlasový projev je totiž natolik bezchybný, až někdy nastanou pochyby. Kvalita hereckých, pěveckých i tanečních výkonů je bohužel snížena ne až tak propracovaným dějem. Nepoučený divák rozhodně nebude po představení odcházet s tím, že poznal život slavné šansoniérky a podle mnohých ohlasů by mohlo být zařazeno více pěveckých pasáží. Ovšem pokud se návštěvník předem připraví na skutečnost, že muzikál je taneční, tudíž jsou bohatě zastoupeny obě složky, bude odcházet spokojen.
K této skutečnosti rozhodně přispěje i fakt, že herci si představení užívají a je to z nich cítit. Tuto skutečnost potvrdila i sama Radka Fišarová:
„Edith hraji už deset let, odhadem kolem dvou set představení, a stále mě baví, pořád mě má čím překvapit.“ Také se přiznala, že konečně napravila svůj malý hřích a začala studovat francouzštinu. Z počátku jí totiž nikdo nechtěl věřit, že francouzsky neumí, jelikož s poradcem vypilovala všechny písničky téměř k dokonalosti.

Foto: Leoš Horký, Moravské divadlo Olomouc