Po mnoha letech, kdy pražská muzikálová scéna sázela především na “Babicovy muzikálové dobroty”, tedy jakési polomuzikály domácí provenience, se trend otáčí a během druhé poloviny letošního roku diváci a návštěvníci stověžaté matičky dostanou příležitost vidět hned čtyři slavné zahraniční tituly – Horečku sobotní noci v Divadle Kalich, Fantoma Opery v Goje, Addamsovu rodinu na scéně Hudebního divadla Karlín a Kongresové centrum Praha (někdejší Palác kultury) má oživit kultovní muzikál Mamma Mia! Zda si pražští producenti nevzali na svá bedra příliš velké sousto, když ve srovnatelně velké Vídni se hrají pouze dva až tři muzikálové tituly současně (a ještě seriálově), ukáže až čas. Stejně tak, jako zda už konečně i v Praze přestane platit “když nemáte na orchestr, pusťte něco z desky, když nemáte herce, šoupněte tam nějakou hvězdičku z reality show a když nemáte na kulisy, tak něco promítněte, hlavně když si někdo koupí lístek…”.

V souvislosti s vyjmenovanými inscenacemi přichází zároveň nové příležitosti pro sólové herce, zpěváky, tanečníky i členy company. Zatímco konkurzy do Fantoma Opery by měly být již uzavřeny a čeká se pouze na schválení z Londýna, Divadlo Kalich a Hudební divadlo Karlín nedávno vyhlásilo do chystaných titulů castingy:

Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz na hlavní a vedlejší role do nově připravovaného muzikálu Charlese Addamse THE ADDAMS FAMILY

Hudba a libreto: Andrew Lippa
Scénář: Marshall Brickman a Rick Elice
Český překlad: Adam Novák
Režie: Antoním Procházka

Role / pohlaví / přibližný věk / hlas:

Gomez / muž / 42 – 50 let / barytone
Morticia / žena / 35 – 55 let / alt
Wednesday (Středa) / dívka / 15 – 21 let, soprán
Lucas / muž / 18 – 30 let / barytone
Fester / muž / 30 – 50 let / tenor
Pugsley / chlapec / 8 – 16 let / tenor
Alice / žena / 30 – 40 let / soprán
Mal / muž / 40 – 55 let / tenor
Babička / žena / 45 – 60 / řízný, ostrý
Lurch / muž / 25 – 30 / bass-baritone
company

Pěvecká a taneční část konkurzu proběhne v neděli 16. a v pondělí 17. února 2014 v prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8. Zápis bude probíhat každý den od 8:15 do 9:00. V 9:00 začne choreografická část konkurzu. Taneční oblečení a obuv s sebou. Hlásit se mohou i nezpívající tanečníci.

Pro roli Pugsley je vypsán speciální den konkurzu sobota 15. února 2014.

Zápis bude probíhat od 9:00 do 10:00. Součástí bude choreografie pouze na vyžádání, po pěvecké a herecké části konkurzu. Taneční oblečení a obuv s sebou.

Přihlášení: emailem na alena.fouskova@hdk.cz
Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 13. února 2014.

Divadlo Kalich si dovoluje pozvat zájemce na konkurzy k nově připravovanému muzikálu HOREČKA SOBOTNÍ NOCI v režii a choreografii Jána Ďurovčíka.

Vypsané konkurzy na muzikál Horečka sobotní noci 11. 2.– 12. 2. 2014, termín 13. 2. je plánován jako rezerva. V těchto termínech Divadlo Kalich bude vybírat představitele hlavních rolí. Všichni účastníci konkurzu musí počítat s účastí ve všech třech dnech. Nástup v první den konkurzu 11.2. je pro všechny na 8:30 hodin. Od této chvíle až do začátku konkurzu, tj. cca do 10:00, bude probíhat registrace. Není možné, aby se na konkurz někdo nezaregistroval a chtěl přijít v jiný den nebo v jinou hodinu. V 10:00 začíná samotný konkurz. Casting na dámskou a pánskou taneční company jsou vypsány v termínu 17.3. – 18.3. 2014 a časový harmonogram bude na webu divadla včas upřesněn. Na stránkách divadla také najdou účastníci seznam povinných písní a příslušní podklady. Všichni účastníci musí počítat i s pohybovou zkouškou, tudíž také s tanečním oblečením.

V termínu od 11.2. – 12.2. vybíráme adepty na tyto hlavní role:

TONY MANERO – uchazeč musí být výborný herec, skvělý tanečník a zpěvák

BOBBY C – uchazeč musí být výborný herec, skvělý zpěvák, dobrý tanečník

STEPHANIE MANGANO – uchazečka musí být výborná herečka, zpěvačka a skvělá tanečnice ( nejlépe s průpravou společenských tanců )

ANNETTE – skvělá tanečnice, výborná herečka a zpěvačka

Pokud si chcete v chystaných inscenacích zahrát, rozhodně neváhejte s přihláškou.

Ilustrační foto: Loga muzikálů