Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz na pěvecko-herecké a taneční role do detektivní muzikálové komedie CURTAINS – Vražda za oponou autorů Johna Kandera, Freda Ebba a Ruperta Holmese.
Pěvecká i taneční část konkurzu se bude konat v neděli 20. února 2011 a v pondělí 21. února 2011 v prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8 od 9:00, kdy proběhne zápis všech zúčastněných.

Kromě rolí vedlejších hledá produkce především následující role:

NIKI (hlavní ženská role)
Požadavky: pohledná naivka, klasický zpěv, tanec (styl Fred Astaire a Ginger Rogers), komediální talent, 18 – 30 let

BAMBI (střední role)
Požadavky: výborná tanečnice (hlavní sólové tance s Bobbym), dobrá zpěvačka, komediální talent, 18 – 30 let

BOBBY (jedna z hlavních rolí)
Požadavky: výborný tanečník (hlavní sólové tance s Bambi), dobrý zpěvák, 25 – 35 let

Dispozice: Přihlášení zájemci si připraví jednu libovolnou muzikálovou píseň a dále píseň dle role, o kterou se ucházejí. Uzávěrka přihlášek je 10. února 2011, po té bude všem účastníkům emailem zaslán příslušný notový materiál.

Písemné přihlášky zasílejte emailem na alena.fouskova@hdk.cz, uveďte roli, o kterou se ucházíte (případně, že se ucházíte pouze o vedlejší roli nebo company) a název zvolené muzikálové písně. S sebou si přineste notový materiál, nebo základ na hudebním nosiči.
Pozor! Součástí konkurzu je choreografie, která začíná v 9:00 hodin! Sportovní oblečení a obuv s sebou.

Bláznivá hudební komedie CURTAINS patří k pozdním dílům slavné muzikálové dvojice Kander – Ebb a pojednává o vyšetřování záhadné vraždy v divadelním prostředí, které komplikuje nejen show, kterou je třeba zachránit, ale samozřejmě také láska. Libreto původně psal Peter Stone, který ale v roce 2003 zemřel, takže započaté dílo dokončil Rupert Holmes. Premiéry, která se uskutečnila 25. července v Ahmanson Theatre v Los Angeles, se již nedožil ani Fred Ebb. Muzikál se dočkal rozporuplné kritiky a pro Broadway byl přepracován. Následně byl nominován na cenu Tony Awards v osmi kategoriích a David Hyde Price nakonec Tony získal za herecký výkon v hlavní mužské roli.
V Čechách bude muzikál Curtains (Opona) uveden poprvé.