Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz do nově připravovaného muzikálu BONNIE & CLYDE. Ač zatím nebylo zveřejněno konkrétní datum premiéry ani realizační tým, všeobecně se předpokládá, že by muzikál Franka Wildhorna, D. Blacka a I. Menchella mohl být uveden na podzim roku 2016. Tím pádem nepůjde o českou premiéru, protože stejný titul chystá i muzikálový soubor Divadla J.K.Tyla v Plzni. V plzeňském Novém divadle začne slavné gangsterské duo řádit v režii Romana Meluzína už od 7. května příštího roku. Zatímco plzeňskou verzi přeložil Adam Novák, pro Hudební divadlo Karlín objednalo překlad u Tomáše Belka.

Muzikál Bonnie a Clyde zkomponoval proslulý hudební skladatel Frank Wildhorn (Jekyll & Hyde, The Scarlet Pimpernel, The Count of Monte Cristo, Carmen) na texty D. Blacka a libreto I. Menchella v roce 2009. Premiéra se uskutečnila v Kalifornii, po dvou letech se muzikál dostal na Broadway. Přestože zde byl uváděn pouze několik týdnů, získal nominace na řadu prestižních cen, včetně dvou na Tony Awards. Daleko větší úspěch muzikálová adaptace známého příběhu o populárních zločincích, kteří se svým gangem procestovali střední část Spojených států amerických v době světové hospodářské krize v letech 1929-1933, sklidila v Tokiu, Soulu i v Německu. Wildhornova hudba se v tomto případě odklání od velkomuzikálových produkcí typu Jekyll & Hyde nebo Carmen a vychází ze směsice rocku, country, blues a gospelu.

HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN VYPISUJE KONKURZ na následující na pěvecko-herecké a taneční role:

Clyde – písně č. 6 a 10
Bonnie – písně č. 5 a 9
Buck, Clydův bratr – píseň č. 6
Blanche, žena Bucka – písně č. 9 a 15
Ted, policista zamilovaný do Bonnie – píseň č. 8
Mladý Clyde (8-14 let) – píseň č. 2
Mladá Bonnie (8-16 let) – píseň č. 2
Kazatel (45-65 let) – píseň č. 13
pěvecká a taneční company – píseň č. 13
taneční company

Termín: 14. a 15. února 2016, zápis od 8:00.
Místo: V prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8.
Dispozice: Přihlášky s vybranou rolí a dnem účasti na konkurzu zasílejte na email: konkurz@hdk.cz.

Všichni přihlášení zájemci si povinně připraví píseň company č. 13 a písně vypsané ke zvolené roli – noty a hudba budou připraveny ke stažení od 18. prosince 2015 na webu HDK.

Součástí konkurzu je také choreografie, která začíná v 9:00. Taneční oblečení a obuv s sebou.

Uzávěrka přihlášek je v pátek 12. února 2016, v 11:00.