29. ledna roku 2012 se do Vídně vrátí fenomenální muzikál Cats (Kočky) Andrew Lloyda Webbera a T.S. Eliota. V rakouské metropoli zazní tentokrát v originální londýnské produkci a ve speciálně postaveném obřím černém stanu.

Na celém světě už tuto legendární muzikálovou klasiku s nadšením zhlédlo od jejího prvního uvedení v roce 1981 v Londýně víc než 65 milionů diváků. Ve Vídni se muzikál hrál nepřetržitě sedm let. Teď si tančící kočky přivážejí dokonce vlastní kočičí svět v podobě impozantního černého divadelního stanu, kde budou Rambajz Tágo, Abraka Máryfuk, Grizabella a další postavy soupeřit o další kočičí život.

K vidění bude originální londýnská inscenace muzikálu Cats v němčině. Diváci si rej legendárního kočičího bálu užijí ještě víc než při dřívějších představeních, protože kulaté jeviště bude ze tří čtvrtin obklopeno blízkými řadami sedadel. Žádné z 1 800 míst nebude dál než 20 metrů od samotného centra dění, kde se promenádují kočky po zlatě se třpytící skládce starého železa.

Příběh muzikálu vychází z literární předlohy nositele Nobelovy ceny T. S. Eliota, světově proslulé melodie napsal Andrew Lloyd Webber. Melodie z tohoto díla doslova přepsaly hudební dějiny, když zejména dojímavá píseň Memory přesáhla hranice divadelního světa a nazpívala ji řada hvězd první velikosti, mezi nimi Barbra Streisandová nebo Angelika Milsterová, u nás pak například Helena Vondráčková. V Čechách byly Kočky nastudovány pouze jednou, v pražském Divadle Milénium v roce 2004. Kdo je chce slyšet opět zamňoukat, může si udělat zjara výlet do vídeňského CATS THEATERU.