26. a 27. března proběhlo v pražském muzikálovém divadle Broadway první kolo konkurzů na hlavní i vedlejší role v rockové opeře Daniela Landy KLÍČ KRÁLŮ, která bude mít premiéru 10. října 2012. Konkurzu se vedle mnoha dalších účastníků zúčastnily i takové hvězdy, jako Václav Noid Bárta, Ondřej Ruml, Vilém Čok, Eliška Bučková, Alžbeta Bartošová, Tomáš Löbl, Iva Jirešová, Kamila Nývltová, Martin Pošta, Bohouš Josef a další. O tom, kdo postoupil do druhého kola, rozhodne produkce v následujících dnech

Žánr příběhu je scifi / fantasy, což poskytuje nesčetné umělecké možnosti, se kterými si chtějí manželé Mirjam a Daniel Landovi v prostorách divadla vyhrát. Nejdůležitější složkou bude hudba, na které Daniel Landa v současnosti intenzivně pracuje: “Je pár světových děl, které mě velmi inspirují a dokážou mě ohromit svou dokonalostí. Je vidět, že vznikly z neodolatelné potřeby něco sdělit, stejně jako já citím veliké emoce při psaní hudby a textů. A to chci předat divákům. Přitom je ten příběh velmi napínavý,” vysvětluje autor.

Zvolený žánr si přímo říká o rozsáhlou výtvarnou scénu. To je i jeden z důvodů, proč bylo zvoleno Divadlo Broadway. “Těšíme se na větší prostor a vymoženosti, které jsme doteď při svých inscenacích na menších scénách neměli”, říká Mirjam Landa, která do uměleckého týmu přivedla ještě dalšího divadelníka z USA Steva Josephsona.
“Se Stevem jsme se seznámili na divadelním festivalu v Edinburghu. Má obrovské zkušenosti z londýnské muzikálové scény i z Broadwaye v New Yorku. Pracoval s Georgem Lucasem i Stevenem Spielbergem. Je to pro nás velký skok dopředu. Chceme konečně uvést dílo, které bude srovnatelné s inscenacemi v cizině. Kromě toho, že se Steve Josephson ujme choreografie, bude nám radit také po výtvarné stránce,” nastiňuje svou koncepci Mirjam Landa.

O definivním obsazení světové premiéry Klíče králů se rozhodne v dalším kole castingu, do kterého postoupí jen ti nejlepší.

Foto: Martin J.Polák (snímky laskavě poskytla produkce Divadla Broadway)