Daniel Landa, jeden ze současných nejúspěšnějších českých hudebníků, obohatil již muzikálovou scénu o velmi zajímavé tituly jako je Krysař, Tajemství nebo Touha. Zejména jeho prvotina o tajemném muži s píšťalou sklidila na jedné straně kontroverzní přijetí u kritiky, avšak na straně druhé velký zájem publika, který trvá dosud. Po těchto muzikálech, které dosud uváděl na menších scénách divadel Kalich a TaFantastika, napsal jestě Tajemství Zlatého draka pro Národní divadlo v Brně. Nyní se pouští do žánru sci-fi / fantasy rockové opery, kterou uvede poprvé 10.10. 2012 v pražském muzikálovém divadle Broadway.

Sám Daniel Landa svůj nový námět představuje:

“V jednom velkém městě ve Středním státě, někdy blízko daleko v budoucnu, různorodé obyvatelstvo složené z lidí, čarodějů, upírů, Orků a Elfů nedokáže dál vedle sebe koexistovat, natož fungovat. Politická a ekonomická situace se řítí ke katastrofálnímu konci. Mladý úpír Stilo má už řečí a lživých gest vyznamných boháčů dost a chce vzít osud své země do svých rukou. V malé partě vyrazí do dolů Orků, kde je údajně uložen bájný magický poklad – Klíč králů. Symbol sjednocení, morálky a etického chování… Začíná boj, v němž jde o více než o život!”
Zároveň dodává, že s producentem Oldřichem Lichtenbergem se na spolupráci domluvil již před deseti lety:
“Nemám rád prázdnou zábavu, na to dnes rozhodně není atmosféra. Proto vhodná doba nastala až nyní. Je potřeba si spoustu věcí uvědomit. To je asi to, co chci divákům dát, samozřejmě zábavnou formou. Někteří budou asi hodně překvapeni…”

Žánr scifi/fantasy si přímo říká o rozsáhlou výtvarnou scénu. To je i jeden z důvodů, proč bylo zvoleno Divadlo Broadway. Landovou pravou rukou bude jako obvykle jeho manželka, režisérka Mirjam Landa:
“Těšíme se na větší prostor a vymoženosti, které jsme doteď při svých inscenacích neměli”, říká Mirjam Landa, která do uměleckého týmu přivedla ještě dalšího divadelníka z USA Steva Josephsona.
“Se Stevem jsme se seznámili na divadelním festivalu v Edinburghu. Má obrovské zkušenosti z Londýnské muzikálové scény a z Broadwaye v New Yorku. Pracoval s Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. Je to pro nás velký skok dopředu. Chceme konečně uvést dílo, které bude srovnatelné s inscenacemi v cizině. Kromě toho, že se Steve Josephson ujme choreografie, bude nám radit také po vytvarné stránce” vypráví Mirjam Landa.
Kostýmy navrhne jeden z nejproduktivnějších výtvarníků, Roman Šolc. Producenti Marjam Landa a Oldřich Lichtenberg očekávají velký divácký zájem, který ostatně Landovy muzikály i koncerty provází pravidelně.