Populární filmový muzikál Rebelové s retro písničkami 60. let měl divadelní premiéru před 17ti lety v Divadle Broadway. Nyní ho v novém nastudování chystá Hudební divadlo Karlín. Premiéra se odehraje na začátku prosince.

Muzikál Filipa Rence a Zdeňka Zelenky byl zfilmován v roce 2020 s tehdejšími hvězdami – Zuzanou Norisovou, Janem Révaiem, Tomášem Hanákem či Františkem Němcem.  Vypráví příběh tří maturantek – Terezy, Buginy, Julči, a tří vojáků, uprchlíků z armády, chystajících se emigrovat – Šimona, Boba a Emana z českého pohraničí léta 1968. Vojáci chtějí odjet do San Franciska, jsou však prozrazeni a příběh o velké lásce skončí jejím rozdělením. Tereza, její otec a jeho přítelkyně emigrují, Šimon skončí ve vězení. V muzikálu zazní řada hitů, mimo jiné  „Š-š-š-“„Oliver Twist“„Pátá“„Gina“„Mně se líbí Bob“„Jó, třešně zrály“ nebo „Tereza“ či „Nechte zvony znít“ .

Na karlínské jeviště se vrací i režisér a spoluautor Rebelů Filip Renč: „Režíroval jsem tady poslední verzi Draculy  jsem tady Drákulu a jsem rád, že i Rebelové budou mít takové velké jeviště a živou kapelu. Zdeněk Zelenka napsal nové libreto, obohacené o několik písní, které nebyly ani ve filmu, ani v první divadelní verzi. Na závěr představení chystáme jedno velké překvapení,“ řekl režisér filmu i obou divadelních představení Filip Renč.

 

Filip Renč, Zdeněk Zelenka: REBELOVÉ

Režie: Filip Renč

Choreografie: Tomáš Smička
Hudební nastudování: Martin Kumžák
Scéna a projekce: Petr Hloušek
Kostýmy: Kateřina Mírová

Dramaturgie: Adam Novák
Light design: Pavel Dautovský
Sound design: Petr Košař

 

Osoby a obsazení:

Tereza: Nikola Ďuricová / Sarah Salloum
Šimon: Petr Ryšavý / Roman Tomeš
Bugyna: Katharine Selešiová / Nelly Řehořová
Julča: Sára Hoblová / Viktorie Tandlerová
Bob: Richard Pekárek / Lukáš Adam
Eman:  Jan Franc / Josef Fečo
Olda: Filip Hořejš / Petr Špinar
Alžběta:  Jitka Schneiderová / Dominika Býmová
Tatínek Terezy: Jan Révai / Denny Ratajský
Farář: Vladislav Beneš / Petr Štěpánek
Průvodčí Douša: Jan Vlasák / Vlastimil Zavřel
Učitelka: Pavla Břínková / Světlana Nálepková

Premiéry jsou naplánovány na 3. a 4. prosince 2020.