Logo muzikálu Rebelové

Hudební divadlo Karlín vypisuje
konkurz

do nově připravovaného muzikálu

REBELOVÉ

Autoři: Filip Renč a Zdeněk Zelenka

Režie: Filip Renč

Choreografie: Pavel Strouhal

Konkurz se bude konat 16. – 18. února 2020 v Hudebním divadle Karlín – Křižíkova 10, Praha 8.

Premiéra prosinec 2020

TEREZA (18 – 30 let) – atraktivní maturantka. Požadavkem je zpěv, tanec, schopnost činoherního projevu. Představitelka musí působit něžným, éterickým dojmem. (písně Pátá; Š-Š-Š; Brána milenců)

 

ŠIMON (18 – 30 let) – mladík, který zběhl z vojny. Sympatický, vůdčí typ, u kterého se kloubí inteligence se sympatickou tváří a rozhodným jednáním. Požadavkem je zpěv, tanec, schopnost činoherního projevu. (písně Já budu chodit po špičkách; Stín katedrál, Kdo vchází do tvých snů má lásko)

 

BUGYNA (18 – 30 let) – spolužačka a věrná kamarádka Terezy, poněkud ztřeštěná s výraznou snahou působit stále sexy. Je to komická postava s předstíranou sebejistotou a suverenitou, v jejím nitru se však skrývá křehká dušička panny nepolíbené. Požadavkem je zpěv, tanec, schopnost činoherního projevu. (písně Nechte zvony znít; Mně se líbí Bob)

 

JULČA (18 – 30 let) – zakřiknutá, nemoderní, introvertní puťka, oddaná kamarádka, jejíž svět se skládá pouze z knížek. Po první milostné zkušenosti se však promění v sebevědomou a náruživou milenku. (písně Nechte zvony znít; Oliver Twist)

 

BOB (18 – 30 let) – vojenský zběh, kamarád Šimona a Emana, pragmatický racionální typ, který vidí jen cíl a nemíní si situaci komplikovat vztahem s dívkou. Mělo by však být jasné, že jeho hra na drsňáka je pouze účelovou maskou. Požadavkem je zpěv, tanec, schopnost činoherního projevu. (píseň Sklípek)

 

EMAN (18 – 30 let) – vojenský zběh, Slovák. Povahou si je blízký s Julčou, fyzicky není příliš zdatný, trochu outsider kamarádského tria, jeho plachá povaha a fyzická nemotornost vyvolává úsměv. Požadavkem je zpěv, tanec, schopnost činoherního projevu. (píseň Sklípek)

 

OLDA (18 – 30 let) – svým vzezřením a povahou je protipólem Šimona. Na první pohled působí jako typický protekční synek stranického funkcionáře. Soupeří se Šimonem o Terezu, ve svém marném snažení působí komicky. Na konci příběhu se nečekaně projeví jeho charakterní postava. Požadavkem je zpěv, tanec, schopnost činoherního projevu. (písně Gina; Jezdím bez nehod)

 

TATÍNEK TEREZY (40 – 45 let) – je to spíše odrostlý kluk, který je Tereze více kamarádem než příliš otcem. Má velký smysl pro recesi a humor, typ člověka, který na jakýkoliv všední problém dokáže hledět s nadhledem. Smyslem jeho života je hlavně dcera Tereza, dále jím založená první soukromá hospůdka v kraji a nová láska paní Alžběta. Požadavkem je výrazná charismatická osobnost s vynikajícími činoherními předpoklady. (písně Gina; Jó třešně zrály)

 

ALŽBĚTA (cca 35 let) – atraktivní žena, která byla během svých školních let zřejmě snem všech spolužáků. Jeví se jako naprosto ideální partnerka pro tatínka, má rovněž smysl pro recesi a humor. Požadavkem je zpěv, tanec, činoherní herectví. (písně Měsíc; Náš ideál)

 

PRŮVODČÍ DOUŠA (45 – 70 let) – tajemná postava v železničářské uniformě, která se v nejrůznějších situacích nečekaně objevuje jako pozorovatel na jevišti. Je to pouze činoherní role s minimem textu. Je to démonická postava, která symbolizuje malého českého udavače, jemuž není pochuti vzrůstající svobodomyslnost tehdejší společnosti.

 

TŘÍDNÍ UČITELKA (cca 50 let) – bude mít převážně činoherní výstupy, a to nejen ve škole. Je to postava pozitivní, trochu afektovaná, má smysl pro jemnou komiku. (píseň Oliver Twist)

 

FARÁŘ (50 – 80 let) – je to strýc Šimona, postava důstojná s přirozenou autoritou. Požadavkem je pouze činoherní herectví.

 

Ženská pěvecká a taneční company (písně Jó třešně zrály; Nej, nej, nej; Řekni, kde ty kytky jsou)

Mužská pěvecká a taneční company (písně Jó třešně zrály; Nej, nej, nej; Řekni, kde ty kytky jsou)

Taneční company

Off-stage (písně Jó třešně zrály; Nej, nej, nej; Řekni, kde ty kytky jsou)

 

Info ke konkurzu

Termíny16. – 18. února 2020, zápis v 8:00.

Místo: V prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8.

Dispozice: Všichni přihlášení zájemci si připraví písně dle zvolené role. Při konkurzu vás doprovodí divadelní korepetitor/ka.
Činoherní role (průvodčí, farář) dostanou své texty na místě v den konkurzu.

Přihlášení: Klikněte ZDE na formulář

Odkaz na notové materiály a písně obdržíte emailem po přihlášení do konkurzu.

Pozor: součástí konkurzu je choreografie, která začíná v 9:00.

Každý, kdo se uchází o jakoukoli roli, se nazpaměť naučí všechny její písně i texty!

Uzávěrka přihlášek je v pátek 14. února 2020, v 11:00
Režijní zkoušky proběhnou v období od 6. července 2020 do 29. srpna 2020*

První představení: prosinec 2020