Operní pěvec Radek Krejčí a známý komik i mim Václav Upír Krejčí se potkají v novém nastudování legendárního muzikálu Limonádový Joe aneb Koňská opera, který připravuje Severočeské divadlo z Ústí nad Labem. Premiéra je ohlášena na 3. června 2016. Režie se ujal Martin Novotný, který v Ústí již nastudoval úspěšnou inscenaci Noci na Karlštejně. V titulní úloze budou alternovat Jaroslav Kovacs a Jan Ondráček.

Duchovní otec bláznivé „koňské opery“ Jiří Brdečka napsal původně Joea jako román pro nakladatele J. Hynka. První divadelní premiéra se uskutečnila už v roce 1944 v Divadélku pro 99. Slávu a nesmrtelnost však „Limonádníkovi“ přinesla až hudební verze s písněmi Jana Rychlíka a Vlastimila Hály, která se také stala předlohou pro nezapomenutelný film. Ta měla svou premiéru v roce 1955 v Divadle ABC a stala se trvalou součástí českého muzikálového repertoáru. Od té doby se ostrostřelec a milovník nealkoholické Kolaloky pravidelně vrací i na nejvýznamnější muzikálová jeviště.

Nesmrtelnou filmovou parodii v hlavních rolích s “klaďasem” Karlem Fialou a Milošem Kopeckým v roli největšího zloducha nás přivádí do arizonského městečka roku 1885, kde se hosté scházejí v místním saloonu a poslouchají arizonskou pěnici Tornado Lou, vidělo jen v kinech přes čtyři a půl miliónů diváků! Písně, které pro film nazpívali Karel Gott či Yvetta Simonová, zpívají zpěváci mnoha divadelních souborů.

“V ústeckém divadle samozřejmě poteče Kolaloka, o pořádně „hustý“ dým v baru se postará nádherná Tornado Lou s neméně krásnými barovými tanečnicemi, budeme svědky rvaček, přestřelek a vzrušujících partiček pokeru. Ničemové nám budou tvrdit, že „alkohol, podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoli množství“, a bezpráví bude trestat neposkvrněný hrdina v ještě neposkvrněnějším bílém kostýmu na bělostném oři. Nenechme se však mýlit dokonalým vzhledem našeho hrdiny: Kolty Limonádového Joa visí vždy proklatě nízko a jeho muška, nezkalená výpary alkoholu, je vždy zcela přesná,” lákají na nouvou inscenaci severočeští divadelníci.

LIMONÁDOVÝ JOE

Režie: Martin Novotný
Dirigent: Miloš Formáček
Choreografie: Vladimír Gončarov
Scéna: Zita Miklošová
KostýmY: Zita Miklošová
Sbormistr: Jan Snítil

V hlavních rolích:

LIMONÁDOVÝ JOE: Jaroslav Kovacs / Jan Ondráček
HORÁC BADMAN alias HOGO FOGO: Tomáš Christian Brázda
TORNÁDO LOU, Arizonská pěnice: Iveta Dufková / Monika Sommerová
WINNIFRED GOODMANOVÁ: Dominika Richterová / Tereza Vágnerová / Monika Sommerová
DOUG BADMAN: Petr Matuszek / Josef Laufer / Martin Novotný
EZRA GOODMAN: Radek Krejčí
GRIMPO: Roman Škoda / Václav Upír Krejčí

Premiéra 3. června 2016 na scéně Severočeského divadla v Ústí nad Labem

Foto: Severočeské divadlo Ústí nad Labem