Limonádový Joe - ilustrační foto

Limonádový Joe – ilustrační foto

První podzimní muzikálová novinka Městského divadla Brno, oblíbená „koňská opera“ Limonádový Joe, zná své obsazení. Sympatického pistolníka popíjejícího nealkoholickou kolaloku si zahrají Lukáš Janota a Kristian Pekar. Premiéra proběhne 22. října tohoto roku.

Novinář, spisovatel, kreslíř i filmový scenárista a režisér Jiří Brdečka napsal v letech 1939 – 1940 pro časopis Ahoj na neděli seriál povídek, v němž zúročil svou zálibu v tématu Divokého západu. Dal tehdy vzniknout postavě Limonádového Joea – ideálního westmana, který místo whisky pije limonádu a přísně dbá na mravnost. V březnu roku 1944 se na jevišti divadla Větrník objevil usměvavý a čestný pistolník již jako titulní postava nové divadelní hry. Nesmrtelným se ovšem jeho pátrání po kakaové skvrně velikosti mexického dolaru stalo až díky filmovému zpracování v režii Oldřicha Lipského z roku 1964. Celá řada písní a báječných textů z filmu postupně zlidověla a dodnes neodmyslitelně patří do zlatého fondu českých hudebních komedií.

Westernovou parodii v hlavních rolích s Karlem Fialou jakožto blonďatým hrdinou a Milošem Kopeckým v roli největšího zloducha neštítícího se zneuctívat nevinné dívky, která nás přivádí do arizonského městečka roku 1885, kde se všichni scházejí v místním saloonu a poslouchají arizonskou pěnici Tornado Lou, vidělo jen v kinech přes čtyři a půl miliónů diváků!  Od té doby se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách a neméně často i na divadelních prknech všech českých hudebních scén. Písně, které pro film nazpívali Karel Gott či Yvetta Simonová, budou mít diváci nyní možnost slyšet naživo také v podání hvězd Městského divadla Brno. Režie se ujímá Petr Gazdík, hudebního nastudování Dan Kalousek s Emou Mikeškovou, choreografie secvičí Lucie Holánková.

 

V hlavních rolích:

Limonádový Joe: Lukáš Janota / Kristian Pekar

Horác: Jan Apolenář / Alan Novotný / Viktor Skála

Doug: Jakub Zedníček / Lukáš Vlček

Abe Honesty: Ladislav Kolář / Martin Havelka

Winnifred: Ivana Odehnalová / Sára Milfajtová / Petra Šimberová (understudy)

Tornádo Lou: Jana Musilová / Ivana Vaňková

Dakota Kid: Daniel Rymeš / Ondřej Studénka

Mexiko Kid: Radek Novotný / Robert Rozsochatecký

Grimpo: Zdeněk Bureš / Tomáš Sagher

Barman: Lukáš Kučera