V doplňujícím konkurzu na titulní roli Lucrezie v připravovaném muzikálu Lucrezia Borgia porotu nejvíce oslnila zpěvačka a herečka Iva Marešová, jež nahradí původně ohlášenou Radku Fišarovou, která otěhotněla. Jistou měla svou roli od počátku Bára Basiková, která výběru své alternantky přihlížela.
Iva Marešová se přitom s Bárou Basikovou nepotká na prknech, která znamenají svět, poprvé. Alternovala ji už v představeních Obraz Doriana Graye nebo Dáma s kaméliemi.

Iva Marešová zvítězila v konkurenci dvou desítek uchazeček a porazila ostřílené muzikálové hvězdy jako Leonu Machálkovou, Michaelu Noskovou, Magdu Malou a další. Ten nejtěžší úkol ale zpěvačku teprve čeká. Své o tom ví Bára Basiková, která v Lucrezii excelovala již před sedmi lety v Národním divadle.
„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ svěřila se Basiková, kterou překvapilo, kolik talentovaných kolegyň na konkurz do Divadla Hybernia přišlo.

„Lucrezia by měla být něžná, přitom ale v sobě skrývat nebezpečné tajemství,“ prozradila Bára kritéria, podle kterých vybírala náhradnici za těhotnou Radku Fišarovou. Rozhodující slovo ale stejně nakonec padlo na tvůrce muzikálu – autora libreta, choreografie a světelné koncepce Libora Vaculíka, autora hudby Petra Maláska, autora textů písní Václava Koptu a Eduarda Klezlu, který se zhostí hudebního nastudování. Zda byla jejich volba šťastná, se ukáže v březnu 2012, kdy se muzikál vrací na prkna Divadla Hybernia.

Pětatřicetiletá Iva Marešová působí na české scéně jako zpěvačka, herečka, kytaristka a textařka. Hraje s kapelou 999 a vystoupila v několika muzikálech, dosud na scéně Divadla Ta Fantastika. Zahrála si například Ginnevru v Excaliburu, v Obrazu Doriana Graye ztvárnila úlohy Dorianovy matky, ještěrky a operní divy, vystupovala i v muzikálech Němcová! a Dáma s kaméliemi.

Foto: Produkce muzikálu Lucrezia Borgia

1) Iva Marešová
2) Bára Basiková s Liborem Vaculíkem sledují casting