Už uplynulo více než sedm let od doby, kdy taneční muzikál Lucrezia Borgia z pera hudebního skladatele Petra Maláska, choreografa a scénáristy Libora Vaculíka a textaře Václava Kopty, vyprávějící osud slavného papežského rodu a jeho tragická milostná dobrodružství, ožil na prknech Národního divadla v Praze. Nyní se úspěšné představení, které v plné míře naplňuje význam slova „muzikál“, vrací. V nově upravené koncepci rozšířené o pěvecké party bude poprvé uvedeno v Divadle Hybernia v sobotu 10. března 2012, v den 55. narozenin Libora Vaculíka.

Celá knihovna románů, povídek, dramat, ale také historických studií, článků a monografií je zasvěcena tajemnému italskému rodu Borgiů. Rodu, nad kterým se střídala zář andělského jasu s démonickým svitem ďábla. Rodu, který se marně snažil uniknout svému osudu. Řím na přelomu 15. a 16. století, tajemné příšeří papežského dvora, lesk knížecích hradů, dalekosáhlé politické pletichy, diplomatické intriky i nesčetná milostná dobrodružství… Nitky této historie splétá muzikál Lucrezia Borgia, tanečně-dramatický příběh plný nečekaných zvratů vášně a vitality.

O výpravu se postaral scénograf Jan Dušek, pěveckého nastudování se ujal Eduard Klezla. Barvité historické kulisy, intriky i fatální milostná dobrodružství díky sugestivnímu vyprávění a působivým hereckým a tanečním výkonům v podání Báry Basikové, Ivy Marešové, Csongora Kassaie, Zbyňka Frice, Tomáše Savky, Jiřího Zonygy a Tomáše Berouna doslova ožívají.
„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ přiznává Bára Basiková, v jejímž podání bude hlavní představitelka něžnou bytostí, která v sobě však ukrývá nebezpečné tajemství. Umělecký zážitek umocní party předních českých tanečníků v čele s první sólistkou baletu Národního divadla Zuzanou Susovou (Cena Thálie 2004), Kateřinou Rejmanovou-Benešovou (Cena Thálie 2000) a Zuzanou Pokornou (Cena Thálie 1994 a 2010).

Libor Vaculík, Petr Malásek, Václav Kopta: LUCREZIA BORGIA

Režie a choreografie: Libor Vaculík
Výprava: Jan Dušek
Hudební nastudování: Eduard Klezla

Osoby a obsazení:

PĚVECKÉ ROLE

Lucrezia Borgia: Bára Basiková, Iva Marešová
César Borgia: Csongor Kassai, Zbyněk Fric
Juan Borgia: Tomáš Beroun, Tomáš Savka
Alexander VI. – Svatý otec: Ladislav Županič, Vladimír Marek
Juan Sforzza: Jiří Zonyga, Martin Šemík
Pietro – syn Lucrezie: Roman Tomeš, Štěpán Klouček
Domenico: Tomáš Hundža, Radim Pátek
Nicolo: Přemysl Pálek

TANEČNÍ ROLE

Lucrezia Borgia: Zuzana Susová, Kateřina Rejmanová-Benešová
Zlo: Zuzana Pokorná, Yvona Jeličová
Alfonso: Matěj Cichra, Přemysl Pálek, Jakub Šimůnek, Míla Štrurc
Pedro: Jiří Flekáč, Jan Čížek

Foto: Produkce muzikálu Lucrezia Borgia

1) Takhle je na jevišti neuvidíte – Tomáš Trapl z muzikálu Quasimodo a Bára Basiková coby Lucrezia
2) Ladislav Županič

Vstupenky na toto představení zakoupíte zde.Ticketportal