Od dnešního dne mohou návštěvníci obou scén Městských divadel pražských obdivovat ženskou krásu v portrétech pozoruhodných hereček někdejších i dnešních. V rámci bohatého doprovodného programu výstavy PRAHA A JEJÍ DCERY, pořádané Muzeem hlavního města Prahy, se uskuteční v prostorách divadel ABC a Rokoko dvě navazující expozice prezentující jedinečné ženy, které se objevily na scénách Městských divadel pražských.

V Divadle ABC je nainstalována výstava Krása, talent, současnost kde uvidíte herečky současného souboru Městských divadel pražských. Bude zde vystavena kolekce fotografií Aleny Hrbkové tvořená zejména fotografiemi z divadelních představení.

Do minulosti se vypravíme v Divadle Rokoko. Výstava Krása, talent, nostalgie připomene herecké osobnosti minulosti na původních archivních fotografiích, ale také herečky, které tvoří pomyslný most mezi minulostí a současností Městských divadel pražských, jako například Květa Fialová, Jana Drbohlavová, Dana Syslová a další.

Vzhledem k obsáhlému inventáři Městských divadel pražských jsou obě expozice doplněny také o několik zajímavostí v podobě kostýmů a drobných doplňků (boty, kabelky, šperky a další rekvizity) Budou zde k vidění např. šaty Květy Fialové z inscenace Limonádový Joe, kostým Jaroslavy Adamové z incenace Popel a Pálenka a další.

Vernisáž výstav proběhne ve čtvrtek 19. ledna od 17.30 v Divadle ABC před představením Holky z kalendáře. Zahájení výstav provede herec Jan Vlasák. Na spolupráci s herečkami Městských divadel pražských zavzpomíná také bývalá dramaturgyně dr. Ludmila Jánská, spolupráci Městských divadel pražských a Muzea hl. m. Prahy připomene PhDr. Zuzana Strnadová. Kulturním obohacením programu bude vystoupení herců Hanuše Bora a Pavla Juřici, kteří zahrají a zazpívají. Na závěr promluví ředitel Městských divadel pražských Ondřej Zajíc.
Obě zmíněné výstavy potrvají do konce února 2012.

Foto: Městská divadla pražská a archiv autora