Muzikál Mamma Mia!

Snad vůbec světově nejúspěšnější hit muzikál Mamma Mia! se vrací do Prahy, tentokrát na scénu Divadla Hybernia. Produkce chystá 32 exkluzivních letních repríz. Muzikál založený na písních skupiny ABBA v české verzi přitom už v Kongresovém centru Praha vidělo přes 280.000 diváků.

Dílo mělo premiéru v Londýně v dubnu 1999 a ihned se z něho stal divácký hit. Hrálo se už ve více než 270 městech po celém světě, vidělo ho 54 miliónů diváků a vydělalo přes 2 miliardy dolarů. Velký úspěch oslavila také filmová verze z roku 2008, ve které hrály ty největší filmové hvězdy jako Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard, Amanda Seyfried nebo Julie Walters.

Příběh vypráví o životě na malém řeckém ostrově. V předvečer své svatby pozve Sophie, v touze poznat svého pravého otce, tři muže, kteří se před 20 lety mihli životem její matky. Toto nečekané setkání po letech přinese nejednu komickou situaci…

Česko nastudování tohoto kultovního hitu mělo premiéru v prosinci 2014. Samozřejmostí je živý orchestr, velkolepá výprava a obsazení nejznámějších českých umělců. To vše pod taktovkou ostříleného českého režiséra Antonína Procházky, který nyní připravuje i letní návrat muzikálu v Hybernii. I tentokrát se mohou diváci těšit známá abbácké písně, jako jako Super Trouper, Chiquitita, Money Money Money, The Winner Takes It All, I Have A Dream, Our Last Summer, Dancing Queen nebo Mamma Mia v českém překladu Adama Nováka. V hlavních rolích opět vystoupí Alena Antalová, Leona Machálková, Daniela Šinkorová, Helena Vondráčková, Hana Holišová, Ivana Korolová, Petra Vraspírová, Michael Foret, David Gránský, Jan Kopečný, Tomáš Smička, Petr Kotvald, Pavel Vítek, Tomáš Trapl, Petr Kolář, Oldřich Kříž, Bořek Slezáček, Bronislav Kotiš, Jiří Langmajer, Roman Vojtek, Radka Fišarová, Adéla Gondíková, Olga Lounová, Michaela Nosková, Jitka Asterová, Jaroslava Kretschmerová či Hana Křížková. Pokud chodíte na konkrétní herce a zpěváky, ferman na celé léto naleznete zde.

Muzikál Mamma Mia!

Foto: Produkce muzikálu Mamma Mia